Materiał Partnera

Zabudowa idealnej garderoby

Zabudowa idealnej garderoby

Nie ulega wątpliwości, że garderoba jako odrębne pomieszczenie stanowi rozwiązanie niezwykle praktyczne i wygodne. Osoby korzystające z garderoby na co dzień nie wyobrażają sobie bez niej życia – i trudno się im dziwić. Możliwość wygodnego przechowywania strojów, przymierzania ich i przygotowywania trudno przecenić. Garderoba ma także funkcję organizacyjną, zwiększając porządek w ubraniach, a także uwalniając inne pokoje od szaf czy komód.

Podstawy planowania garderoby

Odrębną garderobę docenią nie tylko osoby o pokaźnej kolekcji ubrań, nakryć głowy czy butów, ale też wszyscy ci, którzy cenią sobie porządek. Utworzenie dedykowanej przestrzeni poświęconej wyłącznie strojom ma wiele zalet, a jedną z nich jest brak konieczności ustawiania dodatkowych mebli w innych pomieszczeniach. Te nie zawsze pasują do naszej wizji – szafa musi być wszak spora, przez co bardzo trudno ją zaaranżować. No i zawsze rzuca się w oczy. Garderoba może być natomiast sprytnie ukryta, stanowiąc swoistą przestrzeń prywatną, do której z pewnością nie zaprosimy gości, a która może stać się dla nas miejscem oderwania od codziennych spraw. Aby jednak zapewnić sobie odpowiednią dozę komfortu i przechowywać odzież w sposób, który jej nie zaszkodzi, musimy zadbać o wyposażenie garderoby. Zabudowa powinna zostać wykonana tak, by maksymalnie spożytkować przeznaczone na nią miejsce. Garderoby nie są zwykle duże (choć garderoba mniejsza niż trzy i pół metra kwadratowego to bardzo zły pomysł), więc liczy się każdy centymetr. Ponadto, abyśmy mogli się swobodnie przebierać, wolnej przestrzeni musi być około półtora metra kwadratowego. Dobrze więc zadbać o rozwiązania kompaktowe, o przesuwnych drzwiach lub sprytnie poukrywanych schowkach, dzięki czemu wykorzystamy całą dostępną przestrzeń. W elementy do zabudowy garderoby – oraz meble każdego innego rodzaju – możemy zaopatrzyć się w sklepie TIM Centrum meblowe. Ideałem są odrębne miejsca do wieszania każdego elementu garderoby – na przykład osobne dla koszul i marynarek.

Jak zaplanować oświetlenie w garderobie?

Garderoba musi być oczywiście dobrze wentylowana i oświetlona. Sprzężenie tej drugiej kwestii z zabudową wydaje się dobrym pomysłem. Wyposażone w lampy lustro czy szafa to idealne rozwiązanie problemu doświetlenia, który – jeśli jest poważny – może zniszczyć nam całą przyjemność korzystania z garderoby. Światło jest o tyle istotne, że tylko w jego blasku możemy dostrzec wszelkie wady i zalety przymierzanego ubrania lub całej kompozycji. Jest to o tyle istotne, że kwestia ta jest często pomijana przy zakupie zabudowy do garderoby.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz