Materiał Partnera

Zabierz dziecko do parku dinozaurów

Zabierz dziecko do parku dinozaurów

Każde dziecko pragnie odkrywać świat. Jego ciekawość jest naturalna, a zadanie rodzica to zarówno odpowiedź na każde, nawet najprostsze pytania zadawane przez malucha, jak i odpowiednia stymulacja jego rozwoju. Wspólne wyprawy to dobra alternatywa. Gdzie zabrać dziecko, aby się nie nudzić? Świat dinozaurów to rozwiązanie dla wszystkich.

Park jurajski?

Chyba każdy z nas zna kultowy film "Park Jurajski", którego remake trafił w tym roku do kin. Niestety, ujrzenie tych istot żywych na własne oczy to marzenie wielu ludzi, jednak póki co jest ono możliwe tylko dzięki efektom specjalnym stosowanych na dużym ekranie. Nie znaczy to jednak, że nie możemy przekonać się, jak te zwierzęta wyglądały. 


Co prawda dinozaury wyginęły około 66 milionów lat temu, istnieją jednak ich szkielety, dzięki czemu można odtworzyć ich wygląd. I tak, jeśli dziecko bez przerwy zafascynowane opowiada nam o tych prehistorycznych stworzeniach, okazuje się, że nawet wie na ten temat więcej od nas, a za każdym razem, gdy zabieramy je na zakupy, prosi nas o kupno kolejnej figurki, warto pomyśleć o tym, aby zabrać je do Parku Dinozaurów Nowiny Wielkie, znajdującego się na zachód od Gorzowa Wielkopolskiego.

Naturalnej wielkości prehistoryczne gady

W Parku Dinozaurów każdy okaz wykonany jest według naturalnej skali, dzięki czemu zarówno ci młodsi, jak i starsi fani dinozaurów będą mogli z zapartym tchem podziwiać stworzenia, które stąpały po naszej ziemi wiele milionów lat temu. Jest to zarówno znakomita rozrywka, jak i sposób na naukę najmłodszych. 


Jeśli jednak dziecko do tej pory nie interesowało się tak daleko idącą historią, jest to doskonały sposób na to, aby wzbudzić w nim zaciekawienie. Powiedzmy sobie szczerze, dinozaury to zwierzęta, obok których mało kto przejdzie obojętnie. Są to bowiem istoty, które przez to, że wymarły wiele milionów lat temu, wciąż są ekscytującym oraz fascynującym fragmentem historii naszej planety, którego nigdy do końca nie poznamy.

Oferta parku dinozaurów

Park Dinozaurów Nowiny Wielkie w swojej ofercie posiada między innymi leśną ścieżkę edukacyjną, cieszącą się wśród gości największą popularnością. To właśnie tutaj zwiedzający mogą podziwiać naturalnej wielkości modele dinozaurów z poszczególnych okresów w dziejach naszej planety. Dodatkowo, w muzeum minerałów oraz skamieniałości, możemy zobaczyć około 500 eksponatów skamielin pochodzących nie tylko z naszego kraju, ale również ze Świata. Dla najmłodszych park oferuje plac zabaw, a dla tych starszych sklepik z pamiątkami, w którym zabawki, książki oraz różnego rodzaju gadżetu utrzymane są oczywiście w tematyce dinozaurów.


Jeśli więc nie mamy pomysłu na to, gdzie zabrać dziecko, a chcemy zapewnić mu dobrą zabawę oraz niezapomniane wspomnienia (a może sami interesujemy się dinozaurami, a taka wycieczka to tylko pretekst), wspaniałym rozwiązaniem może być zabranie go do parku dinozaurów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz