Materiał Partnera

Zabiegi na twarz – które wybrać?

Zabiegi na twarz – które wybrać?

Zabiegi na twarz wykonywane w gabinetach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Każda kobieta, ale tez coraz częściej panowie, chcą wyglądać świetnie, a twarz jest ich wizytówką. Dlatego coraz częściej decydują się na systematyczne zabiegi oczyszczania, nawilżania lub redukcji drobnych zmarszczek mimicznych.

Peeling kawitacyjny

Sposobów na oczyszczanie twarzy jest wiele. Jedną z metod jest peeling kawitacyjny, który jest intensywniejszą formą peelingu wykonywanego samodzielnie w domu. Celem tego zabiegu oczyszczenie cery i złuszczenie martwego naskórka. Podczas wykonywania peelingu wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Zachodzi ono pod  wpływem zmniejszenia ciśnienia i polega na jego szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Dlatego na początku kosmetyczna zwilża twarz. Następnie przy pomocy narzędzia wytwarzającego ultradźwięki tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem zabiegu jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka co powoduje jego usunięcie. Zabieg ten może być wykonany dla  każdego rodzaju skóry.

Maski oczyszczające

Maski to kolejny sposób na oczyszczenie skóry twarzy. W ofercie gabinetów kosmetycznych dostępnych jest wiele rodzajów masek oczyszczających. Podczas zabiegu najczęściej nakłada się maskę delikatnie złuszczającą skórę, która jednocześnie odbudowuje komórki skóry. W kolejnym etapie kosmetyczna nakłada maskę odświeżającą, wygładzającą i nawilżającą. Są to delikatne maski, które nie powodują podrażnień, a ich zadaniem jest złagodzenie zaczerwienienia powstałego na twarzy podczas zabiegu oczyszczania.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na mechanicznym ścierani martwego naskórka. Wyróżnia się kilka rodzajów tego zabiegu, ale najpopularniejszym jest mikrodermabrazja diamentowa, w której wykorzystuje się syntetyczne lub naturalne diamenty osadzone na urządzeniu kosmetycznym. Efektem zabiegu jest głębokie oczyszczenie twarzy. Ten mocny peeling stymuluje skórę do intensywnej produkcji nowych komórek naskórka, dzięki czemu twarz wygląda promiennie i młodo.

Opracowanie:
Reda, Olimpijska 1
tel. 578 908 728
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz