Zabiegi, którym warto poddać zniszczone włosy

Zabiegi, którym warto poddać zniszczone włosy

Niewłaściwa pielęgnacja, inwazyjne zabiegi fryzjerskie czy szkodliwe działanie czynników zewnętrznych mogą być przyczyną pogorszenia stanu naszych włosów. Nadmiernie przesuszone, stają się one łamliwe, źle się układają i mają tendencje do puszenia. Dzięki odpowiednim zabiegom można jednak temu zaradzić.

Jak odbudować zniszczone włosy?

Jedną z przyczyn pogorszenia się kondycji naszych włosów jest utrata keratyny, podstawowego budulca włosa. Na zniszczone włosy doskonałym rozwiązaniem są zabiegi keratynowe, np. keratynowe prostowanie włosów.

Celem zabiegu keratynowego jest dostarczenie tego składnika do struktury włosa. Bez tego białka włosy stają się łamliwe, matowe i mają tendencję do wypadania. Przed aplikacją czynnika aktywnego włosy są myte specjalistycznym szamponem, którego zadaniem jest odchylenie łusek. Następnie nakładana jest odżywka, a włosy są ogrzewane za pomocą suszarki lub prostownicy. Pod wpływem ciepła odżywka wnika w głąb włosa i uzupełnia mikrouszkodzenia (źródło: kobieta.onet.pl ).

Jak odżywić zniszczone włosy?

Kondycję włosów poprawią również kuracje przy użyciu enzymów i kolagenu. Enzymy dostarczają substancji odżywczych, a kolagen poprawia elastyczność włosów. Dzięki temu włosy suche i zniszczone stają się mocniejsze, mniej podatne na uszkodzenia i bardziej sprężyste. Zabieg wykonywany jest dwuetapowo. W pierwszej fazie nakłada się żelową maskę enzymatyczną, której zadaniem jest usunięcie zniszczonych łusek. W drugiej fazie aplikuje się maskę kolagenową, która ma wysokie właściwości regenerujące.

Jak zregenerować zniszczone włosy?

Kuracja regenerująca bardzo zniszczone włosy najczęściej wykonywana jest z użyciem odżywczego olejku jojoba oraz protein sojowych. Mają one za zadanie nie tylko poprawę struktury włosa, ale również działają antyoksydacyjnie. Po nałożeniu odżywczej maski stosuje się nawilżacz fryzjerski. Pod wpływem pary wodnej i temperatury, składniki odżywcze z maski są lepiej wchłaniane w głąb włosów. Regeneracja włosów jest niezbędna i zabieg powinien być powtarzany co jakiś czas.

Przyczyną słabej kondycji włosów może być także ich nadmierne przesuszenie. Zniszczone włosy po rozjaśnianiu, które utraciły naturalną wilgotność, stają się matowe, trudno się układają i są łamliwe. Zabieg z zastosowaniem takich czynników aktywnych jak: keratyna, olej jojoba i ceramidy w znacznym stopniu poprawia nawilżenie. Na początek włosy muszą być jednak dokładnie oczyszczone. Następnie nałożona zostaje intensywnie nawilżająca i odbudowująca łuski włosa maska.

Jak uratować zniszczone włosy?

Włosy podlegają również procesom starzenia. Aby odwrócić ich efekty i przywrócić zniszczonym, matowym włosom dawny blask, warto skorzystać z kuracji odmładzającej. Zabieg przeciwstarzeniowy dla włosów wykonywany jest przy użyciu bogatego w kwasy tłuszczowe i witaminę C wyciągu z kawioru. Jego wykonanie pozwala na przywrócenie zdrowego wyglądu włosom. Stają się one miękkie, błyszczące i gładkie.

Jak dbać o zniszczone włosy?

Wykonywane w salonie fryzjerskim profesjonalne zabiegi regeneracyjne warto wzmacniać codzienną właściwą pielęgnacją. W tym celu należy stosować domowe sposoby na zniszczone włosy oraz odpowiednio dobrane do kondycji włosów preparaty bogate w substancje odżywcze. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, stosując całe serie kosmetyków, tzn. szampon, odżywkę, maskę, piankę czy też mgiełkę, która pozwala w ciągu dnia utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Przekonaj się, jak przyspieszyć porost włosów.

Opracowanie:
Martyna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (5)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz