Artykuł sponsorowany

Zabieg wszycia Esperalu w gabinecie Odtruwanie Poalkoholowe

Zabieg wszycia Esperalu w gabinecie Odtruwanie Poalkoholowe

Alkoholizm to trudna do wyleczenia i wyniszczająca każdą sferę życia choroba, która może dotknąć każdego. Zwykle alkoholik kojarzy się nam z kimś, kto pije alkohol w każdej, nawet zakazanej postaci, aż do odcięcia. To błędne myślenie, ponieważ możemy wymienić kilka odmian tej choroby – m.in. alkoholizm francuski czy weekendowy. Zabieg wszycia Esperalu to dla osoby uzależnionej większa szansa na wytrwanie w trzeźwości. Taką procedurę medyczną można zrealizować w gabinecie lekarskim Odtruwanie Poalkoholowe w Brzezinach-Kolonii.

Czym jest Esperal?

Założenie wszywki alkoholowej, czyli Esperalu, traktowane jest przez lekarzy jako wsparcie terapii antyalkoholowej. Ta, jak wiadomo, powinna obejmować detoks, psychoterapię indywidualną, grupową oraz podawanie pacjentowi indywidualnie dobranych leków łagodzących objawy choroby alkoholowej.

Głównym składnikiem Esperalu jest Disulfiram, związek organiczny, który blokuje metabolizm alkoholu w wątrobie. Pacjenci, którzy mają zaaplikowaną wszywkę alkoholową, już po wypiciu kilku łyków wysokoprocentowego trunku, doświadczają nieprzyjemnych objawów somatycznych, takich jak np. zawroty głowy, nudności i zaburzenia rytmu serca.

Zwykle działają one odstraszająco i pacjent powstrzymuje się od dalszego picia. Żywotność Esperalu szacuje się na około 8 miesięcy. Wszywkę można usunąć w dowolnym momencie trwania terapii. Można ją też „nosić” przed dłużej nieokreślony czas, dbając o systematyczną wymianę Esperalu.

Zaszycie alkoholowe z użyciem Esperalu

Założenie wszywki alkoholowej jest dobrowolne i zwykle na taki krok decydują się pacjenci, którzy są świadomi swojego uzależnienia i którzy pragną z nim skutecznie walczyć. Lekarz Andrzej Banasiak, właściciel gabinetu Odtruwanie Poalkoholowe, ma ponad 30-letnie doświadczenie w pracy z alkoholikami. Wszycie Esperalu uznaje za jedną z najbardziej efektywnych metod walki z tą chorobą. Jak wygląda taka procedura medyczna?

Zabieg zaszycia alkoholowego z użyciem Esperalu trwa około 30 minut i może być wykonany w warunkach domowych. Zwykle przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Lekarz nacina skórę pacjenta na łopatce lub pośladku i wprowadza do rany Esperal w formie tabletki. Następnie specjalista zaszywa ranę i zleca pielęgnację rany do czasu, aż ta się nie zagoi. Koszt zabiegu, w zależności od przychodni, szacuje się na 500-700 zł. Esperalu nie wszywa się pacjentom z problemami psychiatrycznymi, źle prowadzoną cukrzycą, padaczką oraz z nadwrażliwością na Disulfiram. Po więcej informacji zapraszamy do gabinetu Odtruwanie Poalkoholowe.

Opracowanie:
Brzeziny-Kolonia, Gminna 3
tel. 602 197 379
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz