Artykuł sponsorowany

Zabezpieczenie posadzek powłokami polimerowymi

Zabezpieczenie posadzek powłokami polimerowymi

Wiele obiektów handlowych, usługowych, czy też komercyjnych wyróżnia się pięknymi, lśniącymi i odbijającymi światło posadzkami. Dzisiaj taki długotrwały efekt można uzyskać głównie dzięki zastosowaniu specjalnych zabezpieczeń, którymi są powłoki polimerowe. Warto wiedzieć, że nie tylko stosuje się je do poprawienia estetyki podłoża, ale przede wszystkim do polepszania jego funkcjonalności.

Na jakie posadzki można stosować powłoki polimerowe?

Powłoki polimerowe dzięki swoim uniwersalnym właściwościom można stosować na różnego rodzaju posadzki. Zarówno na te wykonane z betonu, jak i z linoleum, kamienia ozdobnego, czy kauczuku. Warto jednak przed założeniem powłok polimerowych określić takie parametry podłoża, jak chłonność wody, śliskość, odporność na środki zasadowe, twardość, a także zwrócić uwagę na ogólny stan zużycia. Pozwala to zastosować odpowiednią powłokę, która stanie się skuteczną ochroną nawierzchni, a także znacznie poprawi jej prezencję.

Polimeryzacja – na czym polega?

Wykonywanie ochronnych powłok polimerowych odbywa się w procesie zwanym polimeryzacją. Jest ona stosunkowo prosta, ale wymaga od wykonawcy staranności pracy i wykorzystania odpowiednich narzędzi. Przed przystąpieniem do polimeryzacji należy dokładnie oczyścić nawierzchnię, a w razie konieczności naprawić również usterki w strukturze. Dopiero w kolejnym etapie można przejść do nakładania warstwy polimerowej specjalnym mopem, który pozwoli na równomierne rozłożenie masy. Następnie należy odczekać, aż do jej wyschnięcia, co umożliwi przejście do dokładnego wypolerowania posadzki. Następnie powtarzamy całą procedurę. Standardowo polimeryzacja podłóg polega bowiem na wytworzeniu dwóch warstw. Taką technikę stosuje m.in. firma Sogama-Eco sp. z o.o., która swoje usługi związane z zabezpieczaniem nawierzchni kieruje do zarządów szkół, szpitali, urzędów, galerii handlowych, czy też właścicieli restauracji, hoteli, a także obiektów przemysłowych oraz magazynowych.

Zalety powłok polimerowych

Powłoki polimerowe stosuje się dzisiaj w dwóch różnych celach. Pierwszy z nich to poprawienie estetyki podłóg, co szczególnie jest ważne dla tak reprezentatywnych obiektów, jak restauracje, czy hotele. Drugim celem jest zaś zapewnienie posadzce odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrze założone warstwy polimerowe chronią nawierzchnię przed uszkodzeniami wywołanymi np. przez wózki widłowe. Koła nie powodują zatem pękania np. betonu, a to pozwala na posiadanie w danym obiekcie bezpiecznego, antypoślizgowego podłoża.

Pamiętaj jednak o tym, iż długotrwały efekt polimeryzacji, który utrzymuje się kilka miesięcy, można podtrzymywać dzięki stosowaniu np. techniki polerowania hi-speed. Dłuższa ochrona dzięki powłoce polimerowej to zwiększona żywotność podłoża i niższe koszty konserwacji – istotna jest zatem współpraca z dobrą firmą od utrzymywania czystości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz