Materiał Partnera

Zaawansowana technologicznie brama uchylna

Zaawansowana technologicznie brama uchylna

Obecnie w sprzedaży jest wiele różnorodnych bram garażowych, można wybierać wśród prostych modeli i tych bardziej skomplikowanych – nowoczesnych; wszystko zależy od gustu i tego, ile chcemy na takie urządzenie wydać. Wygląd zewnętrzny bramy jest ważny, ale to nie wszystko, należy rozważyć jej funkcjonalność i to, czy będzie odpowiadała naszym potrzebom. Przed decyzją trzeba pomyśleć o takich sprawach, jak: rozmiary garażu i jego zagospodarowanie, ilość miejsca na podjeździe oraz wysokość nadproża. Warto przyjrzeć się cechom nowoczesnej bramy uchylnej.

Technologia i bezpieczeństwo

Najwyższe normy bezpieczeństwa w czasie pracy bramy uchylnej gwarantują np. elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz wykonane z tworzywa sztucznego elastyczne listwy, umieszczone pomiędzy płytą bramy a ramą. Takie rozwiązanie minimalizuje niebezpieczeństwo przypadkowego zgniecenia i zranienia palców.

Znakomitej jakości bramy uchylne z nakładkami ochronnymi, odznaczające się dużym zaawansowaniem technologicznym, oferuje Master-Paps Oleśnica, autoryzowany partner firmy Hörmann Polska Sp. z o.o. Bramy Hörmann to efekt ponad 50 lat doświadczeń, w ofercie są różne atrakcyjne wzory ze stali, z pięknymi kasetonami i przetłoczeniami. Dostępne są też bramy z wypełnieniem z litego drewna.

Takie nowoczesne bramy dysponują także dwukierunkowym, zdecydowanie bezpiecznie kodowanym systemem sterowania radiowego BiSecur. Cechuje się on stabilnym zasięgiem, który jest odporny na zakłócenia; wysyłany sygnał sterowania radiowego jest też chroniony przed nieuprawnionym skopiowaniem go przez niepowołane osoby.

W dużym mieście

Wielkie metropolie to duża liczba samochodów – tu parkingi są niezwykle potrzebne, a miejsca nie ma dużo. W miastach powstają zatem parkingi podziemne, ale i tak każde miejsce parkingowe jest na wagę złota. W miastach popularne są garaże zbiorcze, które często przylegają do chodników. Na nich panuje duży ruch zarówno samochodowy, jak i rowerowy. Bramy w garażach zbiorczych muszą spełniać bardzo wysokie wymagania, mogą wychylić się jedynie w stopniu minimalnym poza otwór, tak aby nie przeszkadzać przechodniom i rowerzystom.

Idealnym rozwiązaniem do takiego garażu zbiorczego będzie np. znakomita brama uchylna ET 500 marki Hörmann. Jej ościeżnica ma niewielką głębokość, która wynosi maksymalnie 450 mm i na montaż bramy wewnątrz garażu potrzeba minimum miejsca. Również w części stropowej ma niedużą głębokość zabudowy. Jest bardzo ekonomiczna i niezawodna w funkcjonowaniu, odznacza się także niskimi kosztami eksploatacji. Innowacyjny mechanizm przeciwwagi oszczędza mechanizm napędu; cała brama praktycznie nie wymaga konserwacji. Bramę poddawano surowym testom jakościowym, jej konstrukcja wytrzyma minimum 250 000 cykli otwierania i zamykania. Jest wyposażona w fotokomórkę wbudowaną w ościeżnicę, zminimalizowane jest więc ryzyko wypadku.

Opracowanie:
Oleśnica, Wojska Polskiego 56g lok. 4
tel. 71 787 35 20
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz