Materiał Partnera

Z samolotu do taksówki – jak wydostać się z lotniska?

Z samolotu do taksówki – jak wydostać się z lotniska?

Niestety większość polskich lotnisk nie jest dobrze skomunikowana i dojazd na miejsce jest utrudniony. Wprawdzie z miasta na lotnisko i z powrotem kursują zazwyczaj autobusy, ale podróżowanie nimi nigdy nie należało do najwygodniejszych. Z pomocą przychodzą taksówki, dające poczucie komfortu zaraz po opuszczeniu pokładu samolotu. Oczywistą zaletą jest też to, że dowiozą nas dokładnie na miejsce, przez co dźwiganie bagaży stanie się zbędne.

Duża taksówka – mniejsze koszty

Wracając z rodziną lub znajomymi z wakacji coraz częściej wybieramy podróż samolotem. Wiele wyszukiwarek połączeń oferuje zabukowanie biletów w ostatniej chwili, co znacznie redukuje koszty. Czas podróży samolotem jest znacznie krótszy niż w przypadku pozostałych środków transportu, co nieporównanie zwiększa nasze możliwości. Jednego dnia możemy zwiedzać Barcelonę, by drugiego trafić do Moskwy, a trzeciego wylądować w Tokio. Problemy pojawiają się, gdy trzeba dojechać na lotnisko z bagażami lub się z niego wydostać. Często po wakacjach wracamy zmęczeni zwiedzaniem, podróżą i nocnym szaleństwem, nie mając ochoty na długie spacery. Większość polskich lotnisk nie jest niestety połączona ze stacjami kolejowymi czy metra, pozostaje więc przemieszczanie się autobusem lub taksówką. Ta druga nie musi wcale kosztować więcej. Jeśli zbierzemy się w kilka osób, a chętnych na pewno nie zabraknie, możemy wynająć np. taksówkę sześcioosobową. Rozwiązanie takie oferuje np. firma Taxi Żywiec. Dzieląc zapłatę należną taksówkarzowi na więcej osób, możemy znacznie obniżyć koszty dotarcia nie tylko na lotnisko, ale także na imprezę czy poza miasto. Przepastne bagażniki umożliwiają przewóz bagaży bez konieczności przenoszenia ich ze sobą z przystanku lub dworca do miejsca docelowego.

Taksówka to luksus, na który możesz sobie pozwolić

Kiedyś taksówki kojarzyły się wyłącznie z osobami bogatymi, mogącymi sobie pozwolić na wynajęcie auta zawożącego je w wybrane miejsce. Na szczęście czasy te się zmieniły, a z taksówki (nie tylko żywieckiej) może skorzystać każdy, niezależnie od zarobków. Jest to ponadto rozwiązanie dużo bardziej ekologiczne niż posiadanie własnego auta. Jeśli nie przemawiają do nas aspekty ekologiczne, mogą przemówić ekonomiczne – nawet jeśli korzystamy z auta sporadycznie, tak czy inaczej ponosimy koszty jego utrzymania. Opłaty podatkowe, ubezpieczenie, konieczność dbania o auto oraz jego konserwacji… Wszystko to podnosi nasze wydatki. Korzystanie z taksówek zdejmuje z naszych barków to obciążenie, a na koniec miesiąca może się nawet okazać, że sporo na tym zaoszczędziliśmy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz