Materiał Partnera

Z jakich usług logistycznych można skorzystać w firmie Jaremar?

Z jakich usług logistycznych można skorzystać w firmie Jaremar?

Logistyka to wszelkie procesy związane z planowaniem, realizacją oraz kontrolą transportu różnych towarów. Firma Jaremar z Chorzowa oferuje swoim klientom kompleksowe usługi z tego zakresu. Obejmują one między innymi pakowanie, zabezpieczanie oraz formowanie jednostek ładunkowych w różnych środkach lokomocji. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i specjalistycznemu sprzętowi powierzone zlecenia są wykonywane sprawnie, rzetelnie, a także terminowo.

Przygotowanie towarów

Cały proces logistyczny w firmie Jaremar rozpoczyna się od zapakowania towarów i zabezpieczenia ich przed ewentualnymi negatywnymi skutkami transportu. Można ten etap nazwać konfekcjonowaniem. Polega on na sortowaniu, zestawianiu, pakowaniu, a także oznaczaniu produktów. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednie zabezpieczenia do rodzaju ładunku. Innych form będzie wymagała wrażliwa elektronika, a jeszcze innych podatna na zepsucie się żywność. Pracownicy przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowego Jaremar podejmują się zarówno przygotowywania standardowych pakunków, jak i zabezpieczania maszyn lub sprzętów ponadgabarytowych. Wiedza personelu pozwala zorganizować ładunek do transportu lądowego, morskiego oraz lotniczego.

Do ochrony powierzonych artykułów firma stosuje produkowane przez siebie drewniane skrzynie, które cechuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz duża wytrzymałość na obciążenia. Ponadto wykorzystywane są środki zabezpieczające artykuły przed korozją na przykład folie termokurczliwe lub papier VCI.

Kompleksowy załadunek

W tej kwestii klient może liczyć na profesjonalne umieszczenie towarów na paletach. W zakres usług wchodzi także proces konteneryzacji. Obejmuje on nie tylko odpowiednie umieszczenie pakunków w środku kontenera, ale także właściwe zabezpieczenie wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami w jego wnętrzu. Nazywa się to sztauowaniem. W tym celu firma Jaremar wykorzystuje trwałe konstrukcje drewniane lub specjalnie przeznaczone do tego poduszki. W ten sposób nawet w trakcie skrajnych przechyłów skrzynie z towarem pozostaną nieruchome na swoim miejscu, co eliminuje ryzyko ich zniszczenia. Ponadto podczas załadunku w środku montowane są specjalne urządzenia, między innymi monitory drgań, które pozwalają na stałą kontrolę stanu technicznego zawartości kontenera.

Firma Jaremar proponuje także klientom bezpieczne umieszczenie palet oraz skrzyń drewnianych w kontenerze. Przedsiębiorstwo posiada specjalistyczny sprzęt – suwnicę, która umożliwia przenoszenie nawet największych pakunków.

Niezbędne formalności

W ramach kompleksowych usług logistycznych pracownicy mogą także przygotować dokumentację wejścia, która ułatwia kontrolę czasu pracy. Dzięki niej można prowadzić statystyki, dotyczące miejsca wykonywanych obowiązków przez pracownika, ich rodzaju, obowiązujących zwolnień, a także liczby przepracowanych godzin.

Ponadto firma Jaremar oferuje niezbędne w transporcie znakowanie towarów. Dzięki naniesieniu odpowiednich symboli na skrzynie, osoby biorące udział w procesie logistycznym na każdym jego etapie będą wiedziały jak traktować poszczególne pakunki, a także, w jakich warunkach je przechowywać. Dodatkowo usługi obejmują także wykonanie nieurzędowych kontroli, mające na celu ułatwienie rozwiązania sporów pomiędzy obydwoma stronami powiązanymi kontraktem. W ramach tego typu działań towary zostają poddane mierzeniu, ważeniu, a także sprawdzeniu jakości. Weryfikowane są także warunki samego transportu, jak i poziom zabezpieczeń ładunków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz