Materiał Partnera

Z jakich materiałów powstają najlepsze zasłony zaciemniające?

Z jakich materiałów powstają najlepsze zasłony zaciemniające?

Wielu z nas ma dość słońca – szczególnie latem, gdy budzi nas o świcie, wpadając do sypialni i rozpoczynając jej nagrzewanie. Jest to naprawdę dobry powód, by zaopatrzyć się w zasłony zaciemniające, które odetną dostęp promieni słonecznych do naszego mieszkania. Innym dobrym powodem może być chęć zachowania prywatności, gdy nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, okna sąsiada czy podwórko.

Kiedy przydają się zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające mogą przydać się w wielu okolicznościach. Całkowite odcięcie od światła słonecznego pozwala na wprowadzenie naszego organizmu w tryb wypoczynku. W zaciemnionych sypialniach śpimy lepiej, szybciej się regenerujemy i lepiej relaksujemy. Ma to znaczenie zwłaszcza dla tych z nas, którzy nie lubią wstawać o świcie.

Zasłony zaciemniające przydadzą się także tym z nas, którzy pracują nocami i śpią w dzień. Chwalą je sobie także osoby często podróżujące, które pragną dobrze wypocząć po wojażach.

Jakie materiały są najlepsze na zasłony zaciemniające?

W związku z tym, że rynek zasłon jest bardzo szeroki, nie ma współcześnie problemu z zakupem takich, które całkowicie zaciemnią naszą sypialnię. Jednym ze sklepów internetowych, który ma je w swojej ofercie, jest sklep ART Zasłony. Wybierając zasłony zaciemniające musimy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału są zbudowane.

Warto przede wszystkim wiedzieć, że zasłony zaciemniające wcale nie musza być ciężkie, ponure i ciemne. Wybrać możemy tak naprawdę dowolny kolor oraz fason. Dzięki temu zasłony tego rodzaju pasują do każdego typu wnętrz, niezależnie od tego, jak są one zaaranżowane. To duże ułatwienie – możemy spełnić swoje cele bez kompromisów. Do wyboru mamy takie materiały, jak chociażby welur, aksamit, len czy żakard.

Najbardziej zaciemniające będą zasłony do sypialni uszyte z tak zwanej tkaniny blackout. Tkaniny tego rodzaju charakteryzują się bardzo gęstym splotem nici, a tym samym wysoką gramaturą, która wynosi w ich przypadku nawet dwieście pięćdziesiąt gramów na metr kwadratowy. To z nimi mamy do czynienia w dobrych pokojach hotelowych.

Prócz tego, że zasłony zaciemniające charakteryzują się wysoką nieprzepuszczalnością światła, spełniają także rolę materiału termoizolacyjnego. Działa on w dwie strony – zimą nie pozwala na to, by nieszczelne okno pozbawiało naszą sypialnię ciepła, a latem, by nie nagrzewała się ponad miarę.

Zasłony zaciemniające są także idealne do pokrycia nadrukiem wybranym z puli producenta lub własnym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz