Artykuł sponsorowany

Z jakich materiałów powinny być wykonane nogi do biurek?

Z jakich materiałów powinny być wykonane nogi do biurek?

Skoro w pracy czy w domu w pozycji siedzącej spędzamy naprawdę sporo godzin, każdy z nas powinien być już ekspertem od spraw ergonomii. W rzeczywistości jednak tylko mała grupa osób wykonuje swe obowiązki przy należycie dobranym stanowisku. Ważne jest bowiem nie tylko zwrócenie uwagi na fotel; w stopniu większym, niż się sądzi, liczą się także właściwości biurka.

Ten prawdziwie uniwersalny mebel przyjmować może mnogie formy, występując przy tym w przeróżnych rozmiarach i opcjach wyposażenia. Na rynku dostępne są m.in. biurka narożne, wyposażone w szuflady, a także prostsze modele, bazujące jedynie na prostokątnym blacie. Ten konkretny element wytwarza się z drewna, płyt MDF i CDF, szkła bądź metalu. Cała konstrukcja musi natomiast opierać się na stabilnych nogach. O nich właśnie traktować będzie nasz artykuł, w którym omówimy również materiały wykorzystywane do ich produkcji.

Najczęściej wykorzystywane surowce

Z nogami do czynienia mamy niemal w każdym z mebli. Są one częściami krzeseł, kanap, szaf, kredensów czy stolików. Ich jakość jest rzecz jasna bezpośrednio związana z wytrzymałością danego kompletu. Oprócz tego liczy się kształt, kolor i faktura nóg – wszystko to w dużej mierze wpływa na ogólny wygląd konstrukcji. Co ważne, dziś w zasadzie dowolnie dobierać możemy ich stylistykę, tworząc w ten sposób unikalne połączenia. Surowcami najczęściej służącym do produkcji biurkowych nóg są różne typy metali. Na rynku znaleźć można też modele wykonane z litego drewna (proste, stożkowate czy zaokrąglone), którym co prawda nie można odmówić walorów estetycznych, jednak nie oferują one kluczowej funkcji – czyli regulacji.

Metalowe, regulowane nogi

Metalowe nogi do biurek wyposażone w funkcję regulacji powoli stają się standardem. Zakresy regulacji nie wszędzie są jednakowe; jako normę przyjmijmy tutaj jednak przedział od 60 do 90 cm. Jak wspominaliśmy już wyżej, za ergonomię całości odpowiada także biurko. Jedynie zestawienie modelu z regulowanymi nogami z dobrym – wyposażonym w podłokietniki i podparcie lędźwiowe – fotelem pozwoli zachować nam właściwą postawę.

Wytrzymała stal oraz żeliwo

Wysokiej jakości surowce zapewniają trwałość konstrukcji, a powłoka lakiernicza, czyli warstwa farby proszkowej gwarantuje jej odporność na korozję. Solidne wykonanie i wytrzymałe materiały sprawiają, że konstrukcja jest stabilna. Do wyboru mamy zwykle warianty chromowane lub malowane proszkowo, które – jako prawdziwie eleganckie produkty – pasować będą do wszystkich wnętrz. Występują one w formach prostych, skośnych i giętych, z osłoną bądź bez. Przeznaczone są zaś do stanowisk klasycznych albo narożnych. Solidne nogi przykręcane bezpośrednio do blatu, bezproblemowo służyć będą przez nieprzeciętnie długi czas. Co ważne, wykorzystywać można je wielokrotnie, zmieniając w razie potrzeby tylko górną część biurka – tak o nogach wykonanych z metalu mówił nam ekspert reprezentujący firmę Miladesign.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz