Materiał Partnera

Z czym pomoże nam zegarmistrz?

Z czym pomoże nam zegarmistrz?

W obecnych czasach, gdzie wszystko chcemy mieć na już, a wszelkie dobra są powszechnie dostępne, często, gdy coś się popsuje, zamiast pomyśleć o naprawie, wyrzucamy to i kupujemy nowe. Oczywiście każdy wie, kim jest zegarmistrz, ale już nie każdy jest świadomy zakresu jego usług. Tymczasem jak się okazuje, zamiast wydawać pieniądze na nowy zegarek, możemy niewielkim kosztem odnowić ten stary. Jakie usterki naprawi zegarmistrz?

Wymiana szkiełka

Zazwyczaj w zegarkach naręcznych znajdziemy trzy podstawowe rodzaje szkiełek – mineralne, hesalitowe i szafirowe. Każde z nich odznacza się innymi właściwościami oraz stopniem odporności na uszkodzenia. Gdy dojdzie do lekkiego zarysowania, nie musimy się martwić. Jednak w sytuacji, kiedy pojawi się grube pęknięcie lub szkiełko zostanie strzaskane, koniecznie powinniśmy ściągnąć zegarek i go zabezpieczyć, tak żeby uniknąć uszkodzenia tarczy oraz mechanizmu. Aby móc ponownie cieszyć się z użytkowania naszego zegarka najlepiej udać się właśnie do zegarmistrza. Ten w profesjonalny sposób usunie pozostałości starego szkiełka, a także odpowiednio dobierze nowe. Jest to szczególnie istotne w przypadku modeli wodoodpornych, gdzie właściwa szczelność jest najważniejsza.

Regulacja paska lub bransolety

Zegarek, który ktoś z bliskich podarował Ci w prezencie, okazał się za duży? To wcale nie oznacza, że musi zostać odłożony w kąt. Wybierając doświadczony zakład taki jak Usługi Zegarmistrzowskie Urszula Konieczna zlokalizowane w Jastrzębiu-Zdroju tak naprawdę problem ten może zostać rozwiązany od ręki. W zegarach z bransoletą wystarczy przesunąć mechanizm zaciskający, tak aby odpowiadał naszej ręce. Nieco więcej pracy wymagają zegarki z bransoletą segmentową oraz paskiem, który musi zostać przycięty, a następnie należy wykonać nową dziurkę. Robiąc to u zegarmistrza, mamy pewność, że nie uszkodzimy zegarka, a efekt końcowy będzie estetyczny.

Naprawa mechanizmu

To zdecydowanie najbardziej wymagająca praca, która wykonuje zegarmistrz. Jeśli w zegarku zepsuł się mechanizm, nie powinniśmy podejmować się jego samodzielnej naprawy, gdyż brak wiedzy może skutkować trwałym uszkodzeniem konstrukcji. Korzystanie z usług profesjonalnego zegarmistrza to gwarancja, że posiada on nie tylko umiejętności i doświadczenie, ale też odpowiednie narzędzie często niezbędne do naprawy mechanizmów zegarków, a następnie przetestowania ich działania. Obecnie dostępne są zegarki o przeróżnych rodzajach mechanizmów od tych klasycznych mechanicznych, przez najpopularniejsze kwarcowe, aż po współczesne w pełni elektroniczne. Dlatego specjalistyczna wiedza i kwalifikacje są tutaj niezbędne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz