Artykuł sponsorowany

Wyższe alimenty na dziecko dzięki Kancelarii Radcy Prawnego „Geran”

Wyższe alimenty na dziecko dzięki Kancelarii Radcy Prawnego „Geran”

Dzieci rosną, a wraz z nimi ich potrzeby i koszty utrzymania. Po jakimś czasie od rozwodu może okazać się, że alimenty przyznane wtedy przez sąd, przestały być wystarczające. Niektórzy rodzice są w stanie dojść do porozumienia i wspólnie ustalić wyższą kwotę świadczenia, lecz większość musi ponownie skierować odpowiedni wniosek do sądu. Kancelaria Radcy Prawnego „Geran” z Warszawy pomoże napisać skuteczne pismo i uzyskać wyższe alimenty. Ma w tym 30-letnie doświadczenie.

Jak udowodnić, że ustalona kwota alimentów jest już za niska?

Kluczem do uzyskania wyższych alimentów jest merytoryczny i dobrze przygotowany pod względem prawnym pozew, który należy złożyć w sądzie rejonowym w wydziale rodzinnym. Przy wyborze sądu można się kierować zarówno miejscem zamieszkania dziecka, jak i matki/ojca zobowiązanego do płacenia alimentów. We wniosku o podwyższenie alimentów należy wskazać kwotę, której rodzic zajmujący się dziećmi na co dzień żąda od drugiego. Jak informuje prawnik z Kancelarii Radcy Prawnego „Geran”- nie może być to kwota, potocznie mówiąc, wyssana z palca. Jej wysokość powinna uwzględniać usprawiedliwione potrzeby dziecka. Do takich zaliczamy między innymi wyżywienie, mieszkanie, koszty edukacji, leczenia czy hobby małoletniego. Aby udowodnić w sądzie, że koszty utrzymania dziecka wzrosły, należy dołączyć do wniosku wszelkie rachunki i faktury, które precyzyjnie to zobrazują. Specjaliści z Kancelarii Radcy Prawnego „Geran” podpowiedzą, które dowody można wykorzystać w sądzie, a których sędzia w ogóle nie weźmie pod uwagę. Wyliczą też najwyższą kwotę alimentów, o którą może starać się rodzic i dołożą wszelkich starań, by w trakcie procesu, nie doszło do jej obniżenia.

Co jeśli druga strona świadomie zataja swoje dochody, by uniknąć wyższych alimentów?

Co do zasady rodzice powinni ponosić równe koszty utrzymania swoich dzieci. Wiadomo jednak, że życie pisze różne scenariusze. Może być tak, że rodzic, z którym mieszkają dzieci, zarabia znacznie mniej od byłego partnera/partnerki. Bywa też, że to były partner/partnerka zataja swoje dochody lub podejmuje się pracy „na czarno” byleby tylko wykazać w sądzie, że nie stać go na wyższe opłaty. Należy pamiętać, że sąd każdą sprawę o podwyższenie alimentów rozpatruje indywidualnie. Dokładnie analizuje sytuację materialną i możliwości zarobkowe każdego z rodziców. Jeśli zauważy, że któryś z nich nie wykorzystuje w pełni swoich zdolności, doświadczenia zawodowego i wykształcenia, by zarabiać więcej, może zasądzić wyższe alimenty w oparciu o średnie wynagrodzenie, jakie otrzymują przedstawiciele profesji tożsamej z profesją rodzica zobligowanego do płacenia alimentów.

Opracowanie:
Warszawa, Wał Miedzeszyński 420A lok. 6
tel. 602 234 915
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz