Materiał Partnera

Wyznaczniki architektury nowoczesnej - dom jednorodzinny

Wyznaczniki architektury nowoczesnej - dom jednorodzinny

Obserwując rynek usług budowlanych i budowy domów jednorodzinnych, nie da się nie zauważyć wzrastającej i niezwykle wyraźnej tendencji do projektów odznaczających się nowoczesną błyskotliwością. Współcześnie konstruowane domy, choć charakteryzują się prostą formą, pod względem wizualnym zapadają w pamięć na długo. Które elementy tak naprawdę decydują o tym, że budynek postrzegany zostanie w kategoriach budownictwa nowoczesnego?

Czym się sugerować?

Obecnie inwestorzy wręcz prześcigają się w tym, aby ich dom był oryginalny i w pewnym sensie wyznaczał nowe standardy, w zakresie szeroko rozumianych wartości estetycznych. Nie zmienia to jednak faktu, iż we wszystkich konstrukcjach można dostrzec pewne cechy wspólne. O czym konkretnie mowa? Ogromną rolę w nadaniu budynkowi nowoczesnych cech odgrywa stolarka okienna oraz wykończenie elewacji. Współcześnie bardzo często można zaobserwować spore przeszklone powierzchnie, które nie tylko zapewniają stały dostęp do światła słonecznego, ale także nadają całości indywidualnego charakteru. Jeżeli zaś chodzi o elewację, to w tym przypadku wciąż nieustającym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się różnego rodzaju tynki, które dla osiągnięcia jak najlepszego efektu, mieszane są w kolorach szarych lub grafitowych.

Coraz większe uznanie w wykończeniu elewacji zyskuje także tzw. blacha na rąbek. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z projektem warto udać się z prośbą o poradę do najbardziej renomowanych architektów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielką jest Katarzyna Misiakiewicz. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia i adaptacji projektów. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na profesjonalne i szeroko zakrojone konsultacje. Co jeszcze decyduje o nowoczesnym wyglądzie domu?

Architektura nowoczesna - dach

O tym, że dach jest wizytówką każdego domu jednorodzinnego, nie trzeba przekonywać nikogo. I choć dachy skośne zdecydowanie kojarzą się z architekturą tradycyjną i jest to skojarzenie w pełni uzasadnione, to nie należy zapominać o tym, iż współczesne metody produkcji pokryć dachowych, zarówno jeśli chodzi o dachówki ceramiczne, jak i betonowe spowodowały, że każdy dach jest w stanie uzyskać wygląd ultranowoczesny. Wszystko dzięki dwóm rodzajom pokryć. Mowa tu o niezwykle popularnych w ciągu ostatnich kilku lat dachówkach płaskich oraz o zyskującej coraz większą popularność blasze na click.

Oba pokrycia zapewniają efekt niezwykle jednolitej struktury. Jednakże ich niezaprzeczalnym minusem jest cena, która w niektórych przypadkach potrafi być nawet dwukrotnie wyższa niż dzieje się to w przypadku pokryć standardowych. Warto również wspomnieć o tym, że najwięksi producenci okien dachowych przygotowali specjalne rodzaje montażu stolarki pod tego typu pokrycia. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć pewność, iż okno nie będzie wystawało ponad dachówkę, a co za tym idzie, efekt wizualny nie zostanie zaburzony.


Opracowanie:
Mysłakowice, Łokietka 18 lok. 1
tel. 501 457 984
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz