Materiał Partnera

Wywóz szamba - jak go zorganizować?

Wywóz szamba - jak go zorganizować?

Wywóz szamba nie należy do najprzyjemniejszych czynności, nawet możemy rzec, że to zmora każdego posiadacza przydomowego szamba. Jednak nie da rady od tego uciec, jeśli na terenie, na którym mamy dom, nie ma rozwiniętej sieci kanalizacyjnej. Jednak cały ten proces nie jest taki straszny, jak go malują - wystarczy dobra organizacja, którą najlepiej zacząć już na etapie zagospodarowania działki. Jak zorganizować wywóz szamba? O czym należy pamiętać? O tym w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Przydatny mechanizm

Wybierając szambo, mamy do czynienia z ogromnym wyborem różnych rodzajów szamb. Na pewno spotkamy się z takimi o konstrukcji żelbetowej, plastikowej, a także z innych tworzyw sztucznych. Takie rozwiązania wyróżniają się swoim sporym atutem - są bardzo szczelne i nie przepuszczają nieczystości do gruntu.

Zamknięte zbiorniki dają nam możliwość kontroli nad poziomem zgromadzonych nieczystości. Jednym z najprostszych sposobów jest podnoszenie żeliwnej pokrywy, a następnie sprawdzanie zawartości, aby móc zaplanować wywóz nieczystości. Jednakże możemy także skorzystać z o wiele wygodniejszej opcji, jaką jest montaż czujnika lub mechanizmu informującego o zapełnieniu zbiornika, dzięki czemu nie będziemy musieli pamiętać o stałej kontroli poziomu odpadów. Wystarczy, że w odpowiednim momencie, kiedy będzie taka potrzeba, wykonamy telefon i zamówimy usługi asenizacyjne.

Do wywozu szamba warto wybrać dobry i renomowany zakład komunalny, który zajmie się wszystko od A do Z. Taką firmą z pewnością jest TRANSNEC z Warszawy. Możemy być pewni, że usługi przez nią wykonywane są na najwyższym poziomie, a co za tym idzie - bez obaw można jej zaufać.

Dodatkowy przewóz

Przedsiębiorstwa, które zajmują się opróżnianiem zbiorników bezodpływowych, do swojej pracy wykorzystują duże szambiarki, jednak ich wjazd na teren posesji może się wiązać z uszkodzeniem zieleni, która znajduje się na podwórki. Należy także pamiętać, aby podczas wywozu szamba ktoś był w domu i otworzył bramę. Jednak te kwestie mogą być bardzo niewygodne, dlatego warto pomyśleć nad zamontowanie dodatkowego przewodu, który będzie służył do odprowadzania ścieków, którego jeden koniec dostępny jest z ulicy.

Podsumowując, jak możemy wyżej dostrzec, wywóz szamba to nie taka straszna sprawa. Jednak musimy pamiętać, aby dobrze przemyśleć budowę szamba na samym początku. Oczywiście na sam koniec warto także wspomnieć, że zamontowanie specjalnej sygnalizacji informującej o poziomie zgromadzonych nieczystości naprawdę wiele ułatwi. 

Opracowanie:
Warszawa, Szosa Lubelska (d.Wesoła) 2
tel. 22 773 37 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz