Artykuł sponsorowany

Wywóz szamba i nieczystości płynnych - co warto wiedzieć w tym zakresie?

Wywóz szamba i nieczystości płynnych - co warto wiedzieć w tym zakresie?

Zarówno z domów, gospodarstw rolnych, jak i zakładów przemysłowych należy pozbyć się ścieków. Istnieje kilka sposobów. Szambo lub przydomową oczyszczalnię wybiera się w takim miejscu, gdzie warunki pozwalają na podłączenie kanalizacji miejskiej. Regularne pozbywanie się nieczystości to jednak z podstawowych zasad właściwego korzystania z technologii. Dowiedz się, czym jest asenizacja i na jakie kwestie techniczne należy zwrócić szczególną uwagę.

Asenizacja

Asenizacja to, innymi słowy, wywóz nieczystości. Mogą one pochodzić z gospodarstw rolnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, szamb przydomowych czy zakładów produkcyjnych i oczyszczalni ścieków.

W skład usług asenizacyjnych wchodzi wywóz ścieków przemysłowych i komunalnych, które pochodzą ze zbiorników odpływowych i bezodpływowych. Firmy świadczące tego typu usługi, takie jak Dziun, dysponują specjalnym pozwoleniem na prowadzenie działalności. Warto pamiętać, że usługi asenizacyjne obejmują również utylizację odpadów płynnych.

Częstotliwość opróżniania szamba

To, jak często opróżniamy szambo, ma znaczący wpływ na jego poprawne funkcjonowanie. Częstotliwość zależna jest przede wszystkim od rodzaju zbiornika oraz od tego, z jaką prędkością się zapełnia. Tutaj znaczenie ma wielkość i ilość użytkowników kanalizacji. Nie ma jednej zasady co do częstotliwości opróżniania szamba – czasem odbywa się to raz na trzy tygodnie, a niekiedy raz w miesiącu. Wykonywanie tej czynności raz na kwartał to jest minimum, o czym informują odpowiednie przepisy.

Biopreparaty do szamba

Wraz z opróżnianiem szamba pojawiają się zjawiska, które charakteryzuje nieprzyjemny zapach. Warto tego uniknąć, również ze względu na sąsiadów. Sam wywóz również wiąże się z towarzyszeniem nieprzyjemnych zapachów. Należy zatem pomyśleć o kominkach odpowietrzających, ponieważ podczas opróżniania zbiornika za pomocą pompy, powstaje dużo mniejsze podciśnienie. Jeśli podciśnienie jest wysokie, ta siła sprawia, że wysysa się woda z toalet, brodzików, wanien i umywalek. Taka sytuacja powoduje również unoszenie się nieprzyjemnego zapachu. Kwestia podciśnienia to jednak nie wszystko. Użytkownicy szamb zwierzają się, że mimo wszystko istnieje problem związany z nieprzyjemnym zapachem. W związku z tym, zdecydowanie poleca się stosowanie profesjonalnych biopreparatów do szamba. W swoim składzie posiadają bakterie i enzymy, które odpowiadają za przyspieszenie rozkłady związków organicznych, zarówno w osadach, jak i samych ściekach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz