Artykuł sponsorowany

Wysokiej jakości suszone owoce, zioła i warzywa wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu

Wysokiej jakości suszone owoce, zioła i warzywa wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu

Susz ziołowy, owocowy warzywny jest stosowany od dawna. Przede wszystkim w gastronomii i przemyśle spożywczym. Ale nie tylko. Suszone zioła są stosuje się  w aromaterapii oraz przemyśle farmaceutycznym. Susz z owoców w postaci wytłoków jest wykorzystywany do produkcji barwników, pasz dla zwierząt lub jako ekologiczny rodzaj opału, czyli pelet. Produkcją tak szeroko rozumianego suszu zajmuje się m.in. firma Greenherb Kuźniar Dariusz z siedzibą w Łańcucie.

Suszone warzywa i owoce

Suszone owoce i warzywa najczęściej są wykorzystywane w kuchni. Korzystają z nich gospodynie  w zaciszach swoich domowych kuchni, jak też zawodowi kucharze. Greenherb warzywa i owoce pozyskuje od sprawdzonych i rzetelnych rolników w województwa podkarpackiego. Są to w pełni ekologiczne produkty, które są suszone tradycyjną metodą, czyli gorącym powietrzem na specjalnych wózkach. Susz owocowy można wykorzystać jako dodatek do deserów czy jako przekąskę. Jest także stosowany w produkcji herbat owocowych. Natomiast susz warzywny idealnie nada się do przygotowania aromatycznego bulionu, będącego bazą zup i sosów.

Produkcja suszu ziołowego - zastosowanie

Ziołowe napary, herbaty czy aromatyczne przyprawy – tu swoje zastosowanie mają zioła. Wykorzystywane w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, są także idealnym dodatkiem do warzyw, mięs i ryb. Stosowane w aromaterapii mają właściwości kojące, przeciwbólowe i relaksujące. Herbata z melisy uspokaja, napar z bratka sprawdzi się u osób mających problemy z cerą trądzikową, a mięta uspokoi bolący żołądek. Zioła suszone i te świeże mają też zastosowanie w przemyśle kosmetycznym do produkcji szamponów, kremów, maseczek czy nawet mydła. W Greenherb zarówno zioła, jak i kory drzew (brzoza, dąb i kasztanowiec) są poddane odpowiedniej metodzie suszenia, a następnie, według życzenia klienta, są krojone, przesiewane albo mielone.

Wytłoki owocowe

Wytłoki to produkty uboczne powstające w czasie wytwarzania soków lub olejów z roślin. Utrwalenie, poprzez wysuszenie tych produktów, powoduje, że są one zdatne do dalszego przetwórstwa. Wytłoki mają wiele właściwości prozdrowotnych, są bogatym źródłem składników odżywczych i mineralnych takich jak błonnik, lipidy, pektyny, białka czy substancje barwiące i aromatyczne. Wytłoki owocowe są wykorzystywane do różnych celów. Przede wszystkim jako pasza dla zwierząt. Ale również mają zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym czy produkcji biopaliw (np. peletu wykorzystywanego jako opał). Z wytłoków można pozyskać pektyny, posiadające właściwości żelujące, stabilizujące i zagęszczające, mające szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Jak też barwniki. Tu najczęściej wykorzystuje się owoce jagodowe (aronia, borówka czy czarna porzeczka). Greenherb Kuźniar Dariusz zajmuje się produkcją wytłoków owocowych, które poddaje procesowi suszenia, a następnie mielenia lub przesiewania.. wykorzystuje owoce takie jak m.in.: jabłka, wiśnie, maliny, truskawki oraz czarną porzeczkę  i aronię.

Opracowanie:
Wysoka 62
tel. 693 162 109
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz