Materiał Partnera

Wysokiej jakości okucia meblowe – jak powstają?

Wysokiej jakości okucia meblowe – jak powstają?

Okucia meblowe to niezwykle istotny składnik każdego elementu wyposażenia wnętrz. To właśnie za ich pomocą łączy się poszczególne meble oraz zwiększa ich funkcjonalność. Muszą się one wyróżniać jednak wysoką wytrzymałością, dlatego do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej metal. Jego obróbka możliwa jest tylko poprzez zastosowanie odpowiednich maszyn – jakich dokładnie?

Gięcie blachy

Jedną z najpopularniejszych metod obróbki metali jest gięcie blachy. Pozwala ono wykonać okucia meblowe o odpowiednim kształcie i wymiarach, które będą dopasowane do oczekiwań i wymogów klienta. W celu efektywnego gięcia blachy niezbędne jest zastosowanie nowoczesnych maszyn, którymi dysponują wyłącznie renomowane zakłady zajmujące się produkcją okuć meblowych. Do ich grona zaliczyć można bez wątpienia firmę Komfort 2, która dzięki nieustannemu rozwijaniu zaplecza technicznego może poszczycić się pracą z wykorzystaniem sterowanej numerycznie prasy krawędziowej typu HF 50.12/4/T.

Wysoką jakość w zakresie precyzyjnego gięcia blachy zapewnia wariant hydrauliczny tego typu urządzenia. Jest on wytrzymały oraz wydajny, dzięki czemu produkcja okuć meblowych odbywa się szybko i w pełni sprawnie. Oprócz pras krawędziowych w procesie gięcia blachy nierzadko udział bierze także specjalna gilotyna hydrauliczna. Taki park maszynowy zapewnia krótki czas realizacji zleceń, dlatego warto przed zamówieniem okuć meblowych zapoznać się z charakterystyką danego zakładu zajmującego się przygotowywaniem takich wyrobów.

Precyzyjny laser

Okucia meblowe powinny być idealnie dopasowane do konkretnych elementów. Nierzadko oznacza to konieczność zrealizowania skomplikowanych zleceń. Wyroby muszą być przygotowane zgodnie z projektem przedstawionym przez klienta, dlatego priorytetem w przypadku tego typu zleceń jest precyzja. Osiągnąć ją można dzięki wykorzystaniu lasera. Wycinanie laserowe to również usługa, w ramach której realizowane są poszczególne okucia meblowe. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala uzyskać niemal dowolny kształt finalnego produktu, co zapewnia wiele możliwości w zakresie jego produkcji.

Wycinanie laserowe jest również metodą stosowaną w przypadku materiałów konstrukcyjnych metalicznych oraz niemetalicznych. Warto zatem, decydując się na zamówienie okuć meblowych, zlecić ich wykonanie profesjonalnemu zakładowi wykorzystującemu nowoczesne maszyny do produkcji wyrobów m.in. z blachy. Wydajne prasy krawędziowe i gilotyny hydrauliczne w połączeniu z możliwością wycinania laserowego gwarantują dostarczenie wyrobów zgodnych z oczekiwaniami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz