Artykuł sponsorowany

Wysokiej jakości gaśnice i systemy przeciwpożarowe od firmy Olitom

Wysokiej jakości gaśnice i systemy przeciwpożarowe od firmy Olitom

Pojawienie się pożaru w budynku czy też innym miejscu to niezwykle niebezpieczna sytuacja dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu. Dlatego właśnie wszędzie tam, gdzie istnieje takowe ryzyko, należy stosować pewnego rodzaju systemy zabezpieczające, które oferuje nam firma Olitom. Podstawą są tutaj oczywiście różnego rodzaju gaśnice oraz hydranty. Dowiedzmy się czegoś więcej na ten temat w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje gaśnic?

Za pomocą gaśnicy możemy przeciwdziałać pożarom, które są spowodowane przez różne czynniki łatwopalne (np. oleje roślinne lub benzyna). Jak mówi nam ekspert z firmy Olitom:

Gaśnice mogą zawierać różnego rodzaju środki gaśnicze. Ich podstawowy rodzaj stanowią gaśnice proszkowe znajdujące się między innymi na wyposażeniu samochodów. Sprzęty te służą zwykle do gaszenia pożarów z grupy A, B lub C. Oprócz tego istnieją także gaśnice pianowe skutecznie likwidujące między innymi pożary tworzyw sztucznych i drewna, które są spowodowane przez tłuszcze zwierzęce lub olej.

Dodajmy do tego również gaśnice śniegowe (CO2) służące do ugaszania pożarów instalacji elektrycznych oraz gazów palnych. Tego rodzaju sprzętów używa się na ogół w różnych zakładach.

Sprzęt przeciwpożarowy i inne usługi od Olitom

Wyżej opisane przez nas gaśnice to nie jedyny sprzęt przeciwpożarowy, jaki obowiązkowo powinien znaleźć się na wyposażeniu obiektów budowlanych. Bardzo istotne są tutaj również hydranty wewnętrzne posiadające węże o różnej średnicy (25, 33 i 52 mm). Oprócz nich należy zaopatrzyć się również w czujniki wykrywające gaz oraz czad, a także drzwi przeciwpożarowe.

Wszystkie te produkty mogą Państwo kupić w firmie Olitom z Piotrkowa Trybunalskiego, której pracownicy oferują także szkolenia z użycia sprzętu przeciwpożarowego, montaż systemów przeciwpożarowych oraz przeglądy techniczne sprzętu gaśniczego. Warto im zaufać ze względu na duże doświadczenie w branży. Ponadto, zdobyli oni także bardzo dużą ilość certyfikatów.

Opracowanie:
Piotrków Trybunalski, Wierzejska 94
tel. 44 732 66 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz