Materiał Partnera

Wysoka jakość oprawek do okularów – na co zwrócić uwagę?

Wysoka jakość oprawek do okularów – na co zwrócić uwagę?

Zarówno w przypadku wyboru oprawek do szkieł korekcyjnych do bliży, jak i do dali, czy też okularów zerowych z powłokami antyrefleksyjnymi, ważne jest to, aby wybierać konstrukcje o wysokiej jakości technicznej. Nie tylko bowiem aspekt wizualny ma znaczenie, ponieważ dzisiaj wyjątkowe wzornictwo jest w stanie zapewnić wielu dystrybutorów oraz producentów. Dowiedz się zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze dobrych oprawek do okularów!

Zwróć uwagę na materiał wykonania

Przy kupnie oprawek okularowych bardzo ważne jest dokonywanie wyboru dotyczącego tego, z jakiego materiału zostaną one wytworzone. Dzisiaj na rynku różnego rodzaju sklepy medyczne i oczywiście salony optyczne, decydują się za zakup hurtowy konstrukcji wykonanych z metalu, plastiku, tytanu, czy też drewna. Każdy z tych surowców posiada swoje unikalne właściwości, nadaje oprawkom niebanalnego wyglądu i szerokiego zakresu wzornictwa, a także wyróżnia się swoim poziomem komfortu użytkowego. Obecnie zatem można z powodzeniem wybierać modele metalowe, drewniane, czy też tytanowe, a także te z tworzyw sztucznych. Warto jednak przy tym robić to z rozwagą – tutaj szczególną uwagę powinniśmy zwracać na producenta danych oprawek i jego renomę, a także na cenę. W branży optycznej to ona często wskazuje na jakość danych konstrukcji. Tańsze wyroby w porównaniu z tymi droższymi z pewnością mogą ulegać zarysowaniu, rdzewieniu, pęknięciom, czy innym uszkodzeniom. Warto zatem postawić na produkty o wysokiej klasie, co dzisiaj dla użytkowników okularów jest bardziej opłacalne.

Moda okularowa

Oprócz materiału wykonania i posiadanego certyfikatu z oznaczeniem CE, nasze oprawki powinny zostać wykonane w ramach obowiązujących standardów modowych. Najlepsi producenci i dystrybutorzy każdego roku biorą udział w Międzynarodowych Targach Optycznych w Mediolanie oraz w Paryżu, co pozwala na czerpanie inspiracji i tworzenie wyjątkowych konstrukcji, pozwalających na podkreślenie charakteru użytkowników. Dzisiaj oprawki, kobiety, mężczyźni i dzieci, dobierają z pomocą pracowników salonów optycznych, pod kątem komfortu użycia, a także wyglądu – tu istotne jest idealne zharmonizowanie oprawek do koloru naszych oczu, kształtu twarzy, wielkości nosa i uszów, barwy włosów, stylu ubioru, a także własnych gustów estetycznych. Piękne oraz wyjątkowo trwałe wyroby oferuje między innymi marka Baccara, która znana jest w całej Europie. Jej jednym z hurtowych polskich dystrybutorów, jest zaś firma Lelikor, z którą współpracuje wielu klientów biznesowych z kraju. Każdy salon optyczny powinien kooperować z takimi dostawcami, a osoby dobierające okulary, powinny zawsze zwracać uwagę przede wszystkich na jakość materiałową, znak CE, komfort użytkowania, producenta, a dopiero wtedy na stylistykę!

Opracowanie:
Konstancin-Jeziorna, Jaśminowa 28
tel. 602 263 184
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz