Materiał Partnera

Wyraziste spojrzenie spod zagęszczonych rzęs

Wyraziste spojrzenie spod zagęszczonych rzęs

Jeszcze niedawno nowość, dziś przedłużanie rzęs to już standard w salonach kosmetycznych. Zabieg zapewnia wygodę i wyraziste spojrzenie na kilka tygodni, zagęszczone rzęsy nie wymagają malowania ani podkreślania, same w sobie prezentują się oszałamiająco. Metody przedłużania i zagęszczania rzęs zmieniają się, powstają nowsze techniki, zaawansowane preparaty, które umożliwiają kreowanie jeszcze lepszych efektów.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

Najczęściej stosowaną techniką jest metoda 1:1 i polega ona na przyklejaniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy naturalnej. Są one mocowane specjalnie opracowanym klejem, pojedynczo i wyglądają zupełnie naturalnie. Techniki 2:1, 3:1 czy metoda 3D polegają na przyklejanie odpowiednio większej ilości sztucznych rzęs do jednej naturalnej, zaś metoda Foconyes pozwala na przyklejenie nawet sześciu rzęs do jednej naturalnej. W metodzie tej profesjonalna stylistka rzęs wykorzystuje najcieńsze, leciutkie sztuczne rzęsy, nie grubsze od ludzkiego włosa. Te metody, polegające nie tylko na przedłużeniu, ale też na zagęszczeniu rzęs wymagają bardzo pieczołowitej, dokładnej pracy. Wszystkie rzęsy syntetyczne mogą być przyklejone do pojedynczej rzęsy naturalnej, przy czym trzeba zwrócić uwagę na jakość rzęs.

Nowoczesne technologie i produkty do przedłużania rzęs

Kosmetyczka, która chce się zająć stylizacją rzęs musi przejść odpowiedni kurs, który nauczy ją wszystkich technik, precyzji i zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy zabiegu. Profesjonalne zagęszczanie i przedłużanie rzęs to nie jest łatwy zabieg i nie da się go nauczyć w ciągu kilku godzin, a klientki salonów kosmetycznych bardzo zwracają uwagę na kwalifikacje stylistki odnośnie przeprowadzania tego zabiegu. Przecież to od umiejętności stylistki zależy później kondycja naturalnych rzęs klientki, nic więc dziwnego, że są one zainteresowane zarówno doświadczeniem, jak i produktami, na których pracuje stylistka. Nie każda kobieta pragnie mieć mocno podkręcone, długie rzęsy, wiele pań woli efekt naturalny tak, by nikt nawet nie pomyślał, że zostały wykonane w salonie. Dobre salony kosmetyczne takie jak Studio Urody Żaneta Kaczor pracują na wielu grubościach, długościach i wygięciach rzęs po to, by jak najdokładniej dopasować je do naturalnych rzęs klientki. Wiele pań martwi się, że przedłużanie rzęs może im zaszkodzić, ale przy stosowanych obecnie nowoczesnych klejach i niezwykle lekkich sztucznych rzęsach o grubości naturalnego włosa, nic nie grozi naturalnej oprawie oczu. Rzęsy syntetyczne przyklejane są do rzęs naturalnych w końcowej fazie wzrostu, zaś młodym pozwala na swobodny wzrost, bez zaburzania cyklu życia rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni. Doświadczona i odpowiedzialna stylistka nie niszczy rzęs naturalnych swoim klientkom.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz