Materiał Partnera

Wyprawka ucznia, czyli krótko o tym, co powinno znaleźć się w tornistrze pierwszoklasisty

Wyprawka ucznia, czyli krótko o tym, co powinno znaleźć się w tornistrze pierwszoklasisty

Niezależnie od tego, czy nasz maluch dopiero staje się uczniem i przed nim pierwszy rok w szkolnej ławce, czy mamy w domu licealistę, który niebawem zakończy swoją przygodę z edukacją, powinniśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie latorośli w szkolne artykuły. Co powinno znaleźć się w plecaku ucznia niezależenie od jego wieku? Podpowiadamy.

Koniec wakacji lub zimowych ferii to czas przygotowań na zmierzenie się dzieci z kolejnym etapem edukacji. W tornistrach powinno znaleźć się sporo rzeczy – od grubych podręczników, po niezbędne artykuły papiernicze. W co musimy wyposażyć uczniów oraz gdzie kupować potrzebne produkty, żeby nie obciążyć nadmiernie domowego budżetu?

Szkolna wyprawka

Pozornie może wydawać się, że skompletowanie szkolnej wyprawki to prosta sprawa. Jednak szybko okazuje się, że lista niezbędnych produktów jest znacznie dłuższa niż sądziliśmy, a zakup wszystkich potrzebnych artykułów dość czasochłonny. Co musi znaleźć się w plecaku ucznia niezależnie od jego wieku? Oczywiście podręczniki, których listę powinniśmy otrzymać od nauczyciela. Jeżeli szukasz oszczędności, postaw na książki z drugiej ręki – zwykle są w bardzo dobrym stanie, a ich koszt jest dużo niższy niż w przypadku produktów prosto z księgarni. Istotny jest także pojemnik na drugie śniadania oraz strój na zajęcia wychowania fizycznego. To jednak nie koniec naszej listy.

Szkolne artykuły papiernicze

Nie zapominaj, że Twoja latorośl musi pisać i wykonywać notatki! Dlatego bez względu na wiek pociechy kup zeszyty. Jeżeli dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z nauką, postaw na zeszyty 16-kartkowe w potrójne linie i kratkę. Pamiętaj, że do każdego przedmiotu uczeń powinien mieć oddzielny notatnik. Niezbędny będzie także wygodny piórnik (najlepiej z przegródkami), w którym powinny znaleźć się długopisy, ołówki, kredki i kolorowe flamastry. Konieczna będzie także gumka do mazania, temperówka, linijka i klej w sztyfcie. Na zajęcia plastyczne należy dodatkowo dokupić blok rysunkowy i techniczny, farbki akwarelowe i plakatowe oraz pędzelki. Pamiętaj również, że uczeń szkoły ponadpodstawowej potrzebuje znacznie grubszych zeszytów. Gdzie kupować produkty szkolne, aby były nie tylko świetnej jakości, ale także dostępne w atrakcyjnej cenie? W zaufanym i sprawdzonym sklepie papierniczym, który oferuje artykuły szkolne i biurowe,  jak np. Wiki w Rumii, w województwie pomorskim.

Koniec wakacji i początek szkoły to ważny etap dla każdego ucznia. Rozpoczyna się kolejna przygoda, ale także i nowe obowiązki. Zadbaj o ładne i funkcjonalne artykuły szkolne, które ułatwią dziecku powrót do szkolnej rutyny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz