Materiał Partnera

Wypoczynek na Podlasiu – agroturystyka dla każdego

Wypoczynek na Podlasiu – agroturystyka dla każdego

Agroturystyka to ostatnio bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu. Zmęczeni zgiełkiem miasta wyjeżdżamy, aby spędzić czas na łonie przyrody i odpocząć od wielkomiejskiego życia. Podlasie to region, który nadaje się idealnie zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższe wakacje. Planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę malownicze Wysokie Mazowieckie – zobacz, gdzie znaleźć nocleg i jakie atrakcje czekają na Ciebie w województwie podlaskim.  

Wypoczynek na Podlasiu

Podlasie, jak sama nazwa mówi, to kraina lasów. Dla osób chcących spędzić wczasy na świeżym powietrzu to idealny kierunek na wakacje. Dwa Parki Narodowe: Biebrzański i Narwiański to tylko część atrakcji, czekających na odwiedzających województwo podlaskie.

Spacery na łonie przyrody, biesiady przy ognisku czy przejażdżki konne to jedne z najpopularniejszych aktywności, wybieranych przez wczasowiczów. Świeże powietrze, cisza i spokój każdego roku przyciągają coraz większe grupy turystów. Gdzie warto wybrać się na wakacje?

Agroturystyka w Wysokiem Mazowieckim

Wysokie Mazowieckie to miasto położone w województwie podlaskim. Słynie z zakładów mleczarskich, a także agroturystyki, która rozwija się tu od wielu lat. Poszukując miejsca na wyjazd rodzinny lub romantyczny weekend, koniecznie pomyśl o pobycie w tym malowniczym miasteczku.

Pobyt tu szczególnie polecamy osobom, które kochają bliskość natury, a także rowerzystom – na terenie miasta znajduje się 3,5 km ścieżek rowerowych!

Warto zarezerwować nocleg w Wysokiem Mazowieckim z wyprzedzeniem, ponieważ kwatery noclegowe cieszą się tu dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie.

Jak dotrzeć do Wysokiego Mazowieckiego?

Do Wysokiego Mazowieckiego najłatwiej dotrzeć autem. Miasto to położone jest przy drodze krajowej nr 66 oraz drodze wojewódzkiej nr 678. Jeśli jednak preferujemy inne środki komunikacji, to najbliższa stacja kolejowa znajduje się w pobliskim mieście Szepietowie, skąd  dojechać można autobusem PKS. Do stacji kolejowej w Szpietowie kursują pociągi z dużych polskich miast jak np. z Warszawy, Białegostoku, Wrocławia, Krakowa, Suwałek.

Dotrzeć możemy również autobusem PKS Zambrów. Do Wysokiego Mazowieckiego kursują autobusy z Warszawy, Łomży i Białegostoku oraz lokalne do Ciechanowca, Brańska, Czyżewa, Szepietowa, Zambrowa i innych.

Noclegi na Podlasiu

Poszukując idealnego noclegu na Podlasiu, zwróć uwagę na udogodnienia, które oferują Ci kwatery. Warto wybrać ośrodek wypoczynkowy oferujący nie tylko komfortowe pokoje, ale także dodatkowe atrakcje. Jedną z takich kwater prywatnych jest zlokalizowany w Wysokiem Mazowieckim Dom Gościnny Dalma, oferujący gościom pokoje gościnne z łazienkami oraz aneksem kuchennym, a także dostępem do WiFi oraz innych mediów i salką bankietową.

Kwatery takie to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Podlasia: w pobliżu zlokalizowany jest Ciechanowiec, Białowieża, oraz dwa Parki Narodowe. Przez miasto płynie także urokliwa rzeka Brok, w której śmiało możemy brodzić. Warto zwrócić uwagę na udogodnienia oferowane przez ośrodki, np. Dom Gościnny Dalma oferuje gościom busa, mapy, przewodniki oraz kamerę na czas wyjazdu.

Opracowanie:
Wysokie Mazowieckie, Sienkiewicza 11
tel. 502 363 628
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz