Materiał Partnera

Wypoczynek na koniu - rozrywka dla całej rodziny

Wypoczynek na koniu - rozrywka dla całej rodziny

Jeździectwo to ciekawe hobby i interesujący sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ujeżdżanie koni to niezapomniane przeżycie dla osób w każdym wieku. Jednak sama nauka jazdy konnej powinna odbywać się pod okiem doświadczonego instruktora, który pokaże również jak prawidłowo dbać o konie. Wycieczki konne to ciekawa alternatywa pieszych wypraw i aktywna forma wypoczynku, która pozwala docenić naturę i szansę na obcowanie z nią o każdej porze roku.

Stajnia Galopagos, której właścicielem jest pan Grzegorz Łabuś, to wyjątkowe miejsce, w którym pasja do jazdy konnej łączy się z miłością do tych zwierząt oraz profesjonalizmem pracujących tu instruktorów jeździectwa. Przejażdżki na koniach to sposób na odstresowanie się po trudach dnia codziennego, jak i ciekawa forma aktywności ruchowej, która pozwala nam pozostać w dobrej formie. W naszym ośrodku prowadzimy naukę dbania o konia, dzięki czemu poznają Państwo sposoby i zasady opiekowania się końmi, dbania o ich zdrowie i jednocześnie spędzą Państwo niezapomniane chwile na padoku i na pobliskich terenach. Prowadzimy lekcje dla najmłodszych, młodzieży oraz dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

Ośrodek jeździecki z prawdziwego zdarzenia

Decydując się na naukę jazdy konnej, należy zwrócić uwagę na to jak prezentuje się ośrodek oferujący lekcje jeździectwa, jak wyglądają konie oraz jakie doświadczenie mają pracujący w nim instruktorzy. Dzięki temu mamy pewność, że rozpoczynamy współpracę ze specjalistami, dla których dobro zwierząt jest tak samo ważne, jak pozytywne doświadczenie klientów. Stajnia Galopagos to miejsce, w którym po obu stronach spotykają się pasjonaci jeździectwa. Zdajemy sobie sprawę, że ogromnie ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków zwierzętom. Dbamy o nasze pastwiska, padok i stajnie. Konie są pod najlepszą opieką weterynaryjną, odżywiane najlepszą paszą i dbamy o nie wraz z naszymi klientami. Lekcje jazdy konnej oferujemy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym wielbicielom tego sportu. Jednocześnie wszystkim zainteresowanym proponujemy możliwość skorzystania z hotelu dla koni.

Zbawienny wpływ zwierząt na nasze zdrowie

Jazda konna kojarzona jest, jako sport, który pozwala zapomnieć o stresie i codziennych problemach. Dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu głębiej oddychamy, uspokajamy się i dotleniamy wszystkie organy. Jednocześnie przyczyniamy się do wzrostu odporności, co w sezonie zachorowań na grypę może mieć szczególne znaczenie. Na naszą psychikę ma wpływ samo przebywanie z tak okazałym zwierzęciem, jakim jest koń. Dodatkowo jazda konna może korzystnie wpłynąć na koordynację ruchów i mięśnie, a w efekcie również na sylwetkę. Do prawidłowej jazdy wymagana jest konkretna technika i koordynacja ruchowa, uczymy się zachowywać właściwą postawę. To też dobry test i ćwiczenia na zachowanie równowagi. Ponieważ w trakcie jazdy wydzielają się endorfiny, od razu poprawia się nasze samopoczucie. Uprawiając ten sport, zmniejszamy też ryzyko chorób serca, poprawiamy trawienie i pracę narządów wewnętrznych.

Opracowanie:
Jastrząb, 19 Stycznia 153
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz