Materiał Partnera

Wypoczynek na każdą kieszeń. W jaki sposób wybrać nocleg w Gdańsku?

Wypoczynek na każdą kieszeń. W jaki sposób wybrać nocleg w Gdańsku?

Gdańsk to malownicze miasto o bogatej historii, idealne na weekendowy wypad z rodziną i znajomymi. Kilkudniowy wyjazd warto zaplanować zawczasu, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków. Z jakich propozycji noclegowych na terenie Gdańska opłaca się skorzystać?

Gdańsk oferuje szereg możliwości noclegowych, dostępnych na każdą kieszeń. O tym, którą z nich wybierzemy, decydują przede wszystkim osobiste preferencje. Chcemy mieszkać w samym centrum, a może spokojnej okolicy? Zależy nam na wysokim standardzie z wyżywieniem, czy zupełnie podstawowych warunkach? Każdy szczegół ma znaczenie. Do wyboru mamy liczne hotele, hostele, pensjonaty i apartamenty.

Nocleg w hotelu

Cena noclegu w hotelu jest w znacznym stopniu uzależniona od standardów bytowych. Są one wyrażone przede wszystkim ilością gwiazdek. Średnia cena za noc w hotelu trzygwiazdkowym w centrum miasta wynosi nieco ponad 100 złotych za osobę. Wynajem luksusowego pokoju w pięciogwiazdkowym hotelu to natomiast koszt rzędu nawet 200-300 zł. Najtaniej i najprościej jest załatwić nocleg w hotelu dwugwiazdkowym, położonym w umiarkowanej odległości od centrum. Tutaj, ceny pobytu wynoszą nawet poniżej 100 zł/os., a proponowane standardy często nie ustępują tym, dostępnym w hotelach o większej ilości gwiazdek. Dobry przykład stanowi oferta dwugwiazdkowego hotelu Logos Gdańsk.

A może hostel?

Hostel to zdecydowanie najtańsza opcja. Jedno miejsce w wieloosobowym pokoju znajdziemy już za cenę 30-50 zł/os. Niestety, z mniejszymi kosztami idzie w parze niższy komfort bytowy. Rozwiązanie to nie jest zatem rekomendowane osobom wybierającym się na wyjazd większą grupą, np. rodzinom z dziećmi. Oczywiście w hostelach znajdziemy też pokoje o wyższym standardzie – przeznaczone dla jednej lub dwóch osób. Cena za pobyt w nich nierzadko odpowiada jednak tej, za jaką oferują swoje usługi hotele dwugwiazdkowe.

Prywatny apartament

Osoby nad wyraz cieniące niezależność, mogą zarezerwować prywatny apartament. Taka przyjemność kosztuje od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych na noc. Posiadanie apartamentu to udogodnienie, ale też spora odpowiedzialność – nie posiadamy bowiem pomocy hotelowej obsługi, która mogłaby nas wyręczyć przy części czynności. Sami musimy zatroszczyć się również o wyżywienie. Odrębną kwestią jest ryzyko, związane z wynajmem. Wiarygodność ogłoszeń z apartamentami trudniej zweryfikować, jako że przeważnie wynajmujemy je od osób prywatnych. Hotel to natomiast miejsce o wyrobionej renomie. Wszelkie opinie o danym miejscu mamy dostępne od ręki – wystarczy zajrzeć do internetu.

Oferta pensjonatów

W Gdańsku jest dostępnych wiele pensjonatów, łączących kameralną atmosferę i hotelową obsługę. Często znajdują się one w prywatnych willach, posiadających specyficzny klimat i nastrój. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych hoteli, dostępna w przedziale od kilkudziesięciu do nieco ponad 100 złotych za noc. Wybierając pensjonat musimy być jednak równie ostrożni, jak przy wyborze apartamentu. Nie każdy ośrodek gwarantuje jednakowy standard wypoczynkowy, a wiele z nich pamięta poprzednią epokę.

Wnioski?

Bogactwo oferty noclegowej na terenie Gdańska sprawia, że każdy przyjezdny znajdzie tu coś dla siebie. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się wynajem miejsca w hotelu. Już dwugwiazdkowe ośrodki hotelowe gwarantują wysoką jakość wypoczynku. Grunt to odpowiednie rozeznanie i weryfikacja, czy dane miejsce odpowiada naszym gustom, a opisywane usługi są zgodne ze stanem rzeczywistym. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i będziemy cieszyć się udanym wyjazdem. A przecież o to głównie chodzi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz