Materiał Partnera

Wypoczynek dla Ciebie i Twojej rodziny w województwie lubuskim

Wypoczynek dla Ciebie i Twojej rodziny w województwie lubuskim

Najczęstszymi kierunkami turystycznymi w Polsce są góry, morze, duże miasta, a także pojezierza. Turystyka najbardziej kwitnie na Śląsku, w województwie małopolskim i podkarpackim oraz pomorskim i warmińsko-mazurskim. Warto wiedzieć jednak, że nasz kraj oferuje naprawdę wiele różnorodnych środowisk przyrodniczych, a także kulturowych – tak jest w przypadku województwa lubuskiego. Odwiedź tę krainę lasów! 

Zaplanuj swój wyjazd

Najważniejszą czynnością, którą powinniśmy wykonać podczas wyszukiwania odpowiedniego miejsca na wypoczynek, jest określenie jego typu – czy będzie to wypoczynek aktywny, czy bierny, pełen lenistwa i snu. Kierunek i miejsce noclegowe powinny być odpowiednio dobrane również do wyjazdu samotnego, we dwójkę czy całą rodziną. Jeśli marzysz o odpoczynku, który połączy aktywność fizyczną i intelektualną oraz prawdziwy leniwy wypoczynek na łonie natury z książką i muzyką, wybierz województwo lubuskie. To tam znajduje się najwięcej lasów w Polsce (lesistość na poziomie 49%), a wiele z nich ma status nieskalanej ręką człowieka puszczy. Atrakcyjne są między innymi okolice Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. W Lubuskiem zobaczysz między innymi przepiękne tereny rzeki Warty, Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, Przemęcki Park Krajobrazowy, figurę Jezusa Chrystusa w Świebodzinie, a także wiele parków botanicznych i linowych oraz muzeów. Nie zapomnij wpisać na swoją listę takich atrakcji jak Park Dinozaurów, Park Krasnali czy Park Wiosny Ludów – to idealny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Najważniejsze jest jednak określenie idealnej bazy noclegowej, która pozwoli Ci na przemierzanie różnych szlaków drogowych województwa lubuskiego bądź też pozostanie w okolicy i cieszenie się zielenią. Często wybieranym miejscem odpoczynku jest Gościniec Słoneczny Marianna Zibrow Pensjonat w Drzonkowie, który oferuje tanie noclegi o bardzo wysokim komforcie.

Komfortowy nocleg dla samotników, rodzin i par

Motel w Drzonkowie to świetna baza noclegowa na zwiedzanie całego województwa lubuskiego, ale również na odpoczynek na miejscu. Ta mała wieś oferuje między innymi takie atrakcje jak stadnina koni oraz szlaki leśne. Warto wybrać się do tamtejszych ośrodków wypoczynkowych, wynajmując kwatery prywatne. Dla rodzin najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie pokoju dwuosobowego dla rodziców i pokoju dla dzieci (z pewnością znajdziesz w najlepszych ofertach tanie noclegi w pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych. W przypadku wypoczynku polegającego na zwiedzaniu lub lenistwie najlepiej wybrać miejsca o statusie hoteliku, motelu, domu wypoczynkowego bądź pensjonatu. Warto również sprawdzić, czy w okolicy danego hoteliku odbywają się ciekawe imprezy, takie jak popularne między innymi Winobranie odbywające się w Zielonej Górze.

Opracowanie:
Zielona Góra, Drzonków-Słoneczna 14
tel. 68 327 55 79
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz