Artykuł sponsorowany

Wynajem samochodu. Kiedy to się opłaca?

Wynajem samochodu. Kiedy to się opłaca?

Podróżowanie samochodem jest nieporównanie bardziej komfortowe niż jazda pociągiem czy busem. Niestety, samochód to skarbonka. Wydatki związane z utrzymaniem auta nigdy się nie kończą. Jeśli rozważasz kupno samochodu, weź pod uwagę też jego wynajem - może się okazać, że będzie to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne. Kiedy wynajem samochodu jest korzystny?

Jak często i dokąd jeździsz?

Aby określić, czy wynajem samochodu będzie dla Ciebie opłacalny, warto zastanowić się, jak często masz potrzebę dotarcia gdzieś autem i ja wyglądają Twoje plany w tym zakresie. Zmieniłeś pracę i nowe miejsce jest najłatwiej dostępne samochodem? A może używałbyś go tylko do wyjazdu na działkę pod miastem raz na dwa tygodnie? Może polegasz na co dzień na komunikacji zbiorowej, a myśl o kupnie samochodu pojawia się tylko wtedy, gdy musisz wybrać się na wesele lub wigilię do daleko mieszkającej rodziny?

Wynajem samochodu zdecydowanie się opłaca, gdy potrzebujesz auta sporadycznie. Nie ma przecież żadnego sensu kupowanie wozu, opłacanie ubezpieczenia i przeglądów, a potem napraw samochodu, który opuszcza garaż raz w tygodniu podczas wyprawy po większe zakupy. Na niezbyt częste i niezbyt odległe wyjazdy wynajem samochodu będzie idealny. Nie jest to jednak jedyna sytuacja! Wynajmowany samochód to także sposób na rodzinny wyjazd w komfortowych warunkach.

Korzystając z usług firm zajmujących się wynajmowaniem samochodów, możesz wybrać model, który spełni nawet wszelkie Twoje oczekiwania, pomieści wszystkie zabawki Twoich dzieci, Twoje sprzęty sportowe, a przy tym zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Korzystając z wynajmu auta, nie musisz też obawiać się o jego stan techniczny, ponieważ podlega on stałej kontroli - mówi przedstawiciel NadCars

Jak ocenić, czy wynajem samochodu mi się opłaci? 

Aby sprawdzić, czy wynajem auta będzie dla Ciebie bardziej opłacalny niż jego kupno lub dalsze utrzymywanie, dobrze jest przeprowadzić kilka łatwych obliczeń. Zastanów się, jakie wydatki poniosłeś lub poniesiesz w związku z kupnem i utrzymywaniem auta. Ile kosztowało? Ile wyniosło ubezpieczenie? Ile przeznaczyłeś na przeglądy, wymianę płynów eksploatacyjnych i naprawy? Czy auto zawsze dowiozło Cię tam, gdzie musiałeś się znaleźć? Jaki dystans nim pokonałeś i jak często okazywało się potrzebne w ciągu ostatniego roku? 

Następnie porównaj te liczby z ceną, jaką zapłaciłbyś za te same podróże wynajętym autem. Pamiętaj, że jego ubezpieczenia, przeglądy i serwisowanie pozostają po stronie firmy oferującej wynajem samochodu. Jeśli okaże się, że cena korzystania z wynajmu samochodu jest niższa, porzuć wszelkie wątpliwości - to się opłaca!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz