Materiał Partnera

Wynajem mikrobusów – kiedy warto z niego skorzystać?

Wynajem mikrobusów – kiedy warto z niego skorzystać?

Obecnie nie tylko autokary są częścią flot najlepszych firm przewozu osób. Dobre przedsiębiorstwa, stawiające na współpracę z różnymi grupami klientów, oferują także wynajem tzw. mikrobusów. Są one szczególnie opłacalne w eksploatacji wtedy, kiedy zależy nam na przetransportowaniu około kilkunastu osób. To w takim przypadku wynajem zwykłego busa np. 10-osobowego jest nieopłacalny podobnie, jak korzystanie z o wiele większych autokarów. Dowiedz się, kiedy warto zatem korzystać z wynajmu mikrobusów!

Czym są mikrobusy!

Za mikrobusy uznaje się pojazdy do transportu osób, które są mniejsze od standardowych autokarów, ale większe o zwykłych kilkuosobowych busów. Tego typu auta, mogą zatem pomieścić od 20 do 29 osób, w zależności od marki oraz modelu. Istotne przy tym jest to, że najczęściej standardem dorównują bardzo komfortowym autokarom, zapewniając płynność i szybkość jazdy, odpowiednie systemy bezpieczeństwa, wygodne fotele i sporą ilość miejsc na nogi, czy też duże przestrzenie bagażowe. Warto także wiedzieć, że pomimo większych gabarytów od zwykłych busów, są one tak samo zwrotne i mobilne, sprawnie poruszając się po miastach, czy parkingach. To pozwala zaś na znacznie szybsze transportowanie np. grup wycieczkowych w kraju i za granicą.

Kiedy wykorzystywać mikrobusy?

Mikrobusy są opcją stworzoną dla zamawiających, którzy chcą przetransportować od kilkunastu osób do maksymalnie trzydziestu. Gorszymi alternatywami dla nich, są wynajem większego i droższego autokaru, który będzie w połowie pusty, czy też kilku busów, które pomieszczą po około 8 pasażerów, co również zapewni niekorzystny bilans kosztów. Mikrobusy są zatem idealne między innymi do transportowania mniejszych wycieczek szkolnych, zorganizowanych grup wyjazdowych, pracowników tymczasowych do pracy w krajach zachodniej Europy, czy też pielgrzymek. Mogą być również idealne przy wyjazdach integracyjnych, czy przy weselach – większość osób udaje się na nie własnymi pojazdami, dlatego mikrobusy mieszczące do 30 osób, powinny być wystarczającym udogodnieniem.

Firmy posiadające mikrobusy

Wbrew pozorom na rynku ciężko znaleźć firmy posiadające mikrobusy o większej pojemność niż busy, a mniejszej, niż autokary. To powoduje, że tego typu przedsiębiorstwa, są w stanie wyróżnić się swoją ofertą wśród konkurencji, zapewniając sobie przewagę rynkową. Tak jest między innymi w przypadku przedsiębiorstwa WENA Wynajem autobusów i mikrobusów, które posiada pojazdy marek Mercedes, Bova i Otoyol. Bezpieczeństwo oraz komfort transportu, zapewniają zaś nie tylko sprawne maszyny, ale także przeszkoleni kierowcy – również w jeździe w trudnych warunkach drogowych oraz pogodowych!

Opracowanie:
Pszczyna, Bielska 44
tel. 32 210 34 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz