Materiał Partnera

Wynajem autokarów – doskonała alternatywa dla wyjazdów grupowych

Wynajem autokarów – doskonała alternatywa dla wyjazdów grupowych

Bardzo często organizując rodzinną uroczystość, firmowy wyjazd integracyjny lub planując wycieczkę z grupą znajomych,  stajemy przed problemem transportu większej liczby osób. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem może być wynajęcie niewielkiego busa lub całego autokaru. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę poszukując odpowiedniego pojazdu.

Wynajem autokarów pod lupą

Planując wynajęcie pojazdu powinniśmy określić swoje potrzeby i przygotować się do udzielenia odpowiedzi na kilka pytań, które są bardzo istotne w kwestii ustalenia najlepszego dla nas rozwiązania. Przede wszystkim powinniśmy znać liczbę osób, które mają podróżować pojazdem. Liczba pasażerów przekłada się oczywiście na cenę wynajmu, jednak w tym obszarze nie możemy szukać oszczędności. Każdy podróżny musi mieć własne miejsce siedzące z pasami bezpieczeństwa. Jednak znalezienie pojazdu z odpowiednią dla naszej grupy liczbą miejsc nie powinno stanowić problemu, ponieważ firmy oferujące wynajem autokarów dysponują zazwyczaj zarówno busami dla 8 osób, jak również autokarami dla nawet 60 pasażerów. Niebagatelne znaczenie ma również cel naszej podróży. Organizując  podróż zagraniczną należy upewnić się, czy firma, z którą zamierzamy współpracować, daje swoim klientom taką możliwość i czy na pewno posiada niezbędne uprawnienia do transportu międzynarodowego oraz licencję na wykonywanie międzynarodowych przewozów pasażerskich. Dodatkowo należy określić czas wynajmu autokaru ponieważ informacja, czy pojazd będzie wypożyczony na kilka dni czy też na kilka tygodni jest bardzo istotna ze względu na cenę, jak również na czas pracy kierowcy i koszt jego utrzymania. Istotną sprawą przy organizacji wyjazdu jest także ubezpieczenie podróżnych w trakcie przewozów. Warto również sprawdzić, czy pojazd ma wykupione ubezpieczenie NNW, co pozwoli nam na uniknięcie problemów przy odszkodowaniu. Dodatkowo my jako klient możemy na własną rękę wykupić dodatkowe ubezpieczenie w podróży, jakim jest ubezpieczenie turystyczne. Przed wynajmem busa warto sprawdzić jego stan i wyposażenie. Firmy świadczące usługi przewoźnicze, takie jak Grzelak Eugeniusz. Usługi transportowe z Żerkowa, zazwyczaj starają się sukcesywnie modernizować i wymieniać istniejący tabor. Niemniej jednak przed wyruszeniem w podróż warto upewnić się, że ma on przynajmniej podstawowe udogodnienia, a do jego sprawności technicznej  nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Profesjonalny przewoźnik to bezpieczeństwo i komfort pasażerów

Im nowocześniejszy tabor, tym większy komfort i więcej udogodnień dla podróżujących. Poszukując tego typu pojazdów warto rozejrzeć się za firmą dysponującą naprawdę dużą flotą. Do takich przewoźników zalicza się właśnie Grzelak Eugeniusz. Usługi transportowe. Działają oni od 1983 r. i oferują wszelkiego rodzaju usługi przewoźnicze na terenie całego kraju i za granicą dla firm, grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Obsługują imprezy okolicznościowe, przewozy i wycieczki szkolne oraz pracownicze, a także linie regularne. W swojej flocie posiadają autobusy i busy na wynajem o liczbie miejsc od 15 do 50, w tym pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Zajmują się również organizacją wycieczek po kraju i na terenie całej Europy dla szkół, firm, wszelkich instytucji i osób prywatnych. Taka firma to indywidualne podejście do każdego wyjazdu, nowoczesna flota oraz wieloletnie doświadczenie i ogromna grupa zadowolonych klientów.

Organizując wyjazd grupowy warto mieć pewność, że nasza podróż będzie nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Aby tak się stało warto doprecyzować swoje oczekiwania dotyczące pojazdów, dokładnie zapoznać się z ofertami przewoźników i regulaminami świadczonych przez nich usług, a także stanem technicznym wynajmowanych autokarów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz