Materiał Partnera

Wynajem apartamentów – gdy pokój hotelowy to za mało

Wynajem apartamentów – gdy pokój hotelowy to za mało

Branża związana z szeroko pojętą turystyką i hotelarstwem jest jedną z prężniej rozwijających się w ciągu ostatnich lat. Większa liczba podróżujących wpłynęła również na pojawienie się w ostatnim czasie alternatywy dla tradycyjnych hoteli. To eleganckie apartamenty na wynajem, które łączą funkcję tradycyjnego pokoju hotelowego z funkcją mieszkania do wynajęcia.

Na czym to polega

Mieszkania oraz apartamenty na wynajem, zarówno w dużych miastach, na przykład Uno Apartments. Apartamenty nad morzem w Gdańsku, jak i w górskich miejscowościach, cieszą się coraz większą popularnością. Jest to świetna alternatywa dla różnego rodzaju pokoi, hoteli, kwater czy domów. Różnorodność dostępnej oferty sprawia, że odpowiedni apartament znajdzie zarówno średnio zamożny turysta, rodzina z dziećmi, jak również firmy, które szukają zakwaterowania dla swoich pracowników, a także osoby ceniące sobie luksus i wysoki standard. Jeszcze kilka lat temu istniał wyraźny podział ze względu na rodzaj inwestycji. Wyróżniał on:

  • aparthotele, które początkowo były mieszkaniami z własną kuchnią i zazwyczaj powstawały w mieście,
  • condohotele oferowały do kupienia pokoje hotelowe – najczęściej w kurortach.

Dziś w zasadzie nie ma pomiędzy nimi różnicy. Niezależnie od tego, czy powstają w mieście, czy w miejscowości turystycznej, wybór nazwy jest wyłącznie decyzją firmy budującej obiekt. Obecnie układ i wyposażenie, jakie oferują tego typu apartamenty na wynajem, są podobne, ale oczywiście mogą się one diametralnie różnić standardem.

Zalety wynajmu apartamentu

Lokal tego typu stanowi osobną jednostkę, która pozwala na prywatność, swobodę i zapewnia bezpieczeństwo. Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, czy nasz wypoczynek będzie dla nas przyjemnością czy nieustannym rozwiązywaniem prozaicznych problemów, takich jak np. upranie zabrudzonych przez przypadek rzeczy. Korzystanie z w pełni wyposażonego lokalu, w którym jest większość sprzętów obecnych w zwykłym mieszkaniu, sprawia, że możemy się w nim poczuć całkiem jak w domu. Niezaprzeczalną zaletą jest także to, że tego typu lokale posiadają zawsze kuchnię lub aneks kuchenny, a to udogodnienie, które nie występuje w pokojach hotelowych. Wiele osób w czasie wakacji decyduje się na spożywanie posiłków na mieście, część jednak woli je sama przygotowywać. Jest to po pierwsze opcja znacznie zdrowsza, gdyż gotując na własną rękę mamy pełną świadomość tego, co znajduje się na naszym talerzu (co jest szczególnie istotne, jeśli mamy pod opieką dzieci), a po drugie – zdecydowanie tańsza niż stołowanie się w restauracjach czy fast foodach kilka razy dziennie. Wynajem apartamentu nad morzem lub w górach doskonale sprawdza się w czasie wyjazdu ze znajomymi. Na noc każdy może zaznać trochę prywatności, a w dzień wszyscy mogą spotkać się we wspólnym salonie, aby porozmawiać i podzielić się wrażeniami z urlopu albo razem przygotować i zjeść posiłek. Tego typu nieruchomości ponadto oferują mieszkańcom dodatkowe atrakcje i wspólną przestrzeń użytkową, jak czyste i ogrodzone place zabaw, dziedzińce, siłownie, a czasem nawet basen. Standardem są również parkingi, ochrona, a coraz częściej również portier.

W poszukiwaniu wymarzonego apartamentu

Coraz większe zainteresowanie tego typu nieruchomościami widoczne jest w górach. Ponadto duże miasta, takie jak Kraków, Wrocław czy Warszawa, również są celami turystycznych wypadów, więc w takich lokalizacjach także można znaleźć lokale tego typu. Największym powodzeniem cieszą się one jednak w nadmorskich kurortach i miastach położonych nad morzem. Jednym z nich jest Gdańsk, gdzie swoją działalność prowadzi Uno Apartments. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w branży hotelowej, a swoim gościom oferują zakwaterowanie nad morzem i wypoczynek w bardzo komfortowych, a nawet luksusowych warunkach. Dysponują oni siedmioma atrakcyjnie usytuowanymi mieszkaniami dwu- lub trzypokojowymi do wynajęcia, które znajdują się na zamkniętych osiedlach, bardzo blisko centrum. Zróżnicowany standard i cena sprawiają, że każdy znajdzie u nich lokal na miarę swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych. Dotyczy to najmu zarówno krótko-, jak i długoterminowego. Oferowane apartamenty wyposażone są w niezbędny sprzęt kuchenny, taki jak czajniki, mikrofalówki, zmywarki i ekspresy do kawy.  Mieszkania posiadają także balkony i ogródki oraz garaże dostępne na użytek gości. Apartamenty nad morzem to konkurencyjna oferta cenowa oraz atrakcyjne lokale, charakteryzujące się wysokim standardem i estetyką, zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze detale.

Mieszkanie na wakacje lub wynajęcie apartamentu przez firmę na czas podróży służbowej to rozwiązanie bardzo wygodne. Większość tego typu lokali cechuje się bogatym wyposażeniem i doskonałą lokalizacją. Mają one także domowy klimat, który – w przeciwieństwie do bezosobowych i sterylnych pokoi hotelowych – osiągany jest przez starannie zaaranżowane przestrzenie.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz