Materiał Partnera

Wymiana zbitej szybki – czy jest to konieczne?

Wymiana zbitej szybki – czy jest to konieczne?

Pęknięta szybka w smartfonie to dość popularny problemem użytkowników. Wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon niefortunnie upadł, a na ekranie pojawiły się pęknięcia. Koniecznie należy sprawdzić, czy telefon reaguje prawidłowo, a uszkodzeniu nie uległy również inne komponenty. Sprawdź, gdzie możesz wymienić szybkę i kiedy warto zdecydować się na taką naprawę telefonu.

Zagrożenia związane z uszkodzoną szybką

Zbicie szybki w smartfonie na skutek upadku telefonu może być jedynie jednym z objawów uszkodzenia aparatu. Ekran większości smartfonów składa się bowiem z trzech warstw:

  • zewnętrznej szybki,
  • digitizera - panelu dotykowego,
  • wyświetlacza – np. LCD lub AMOLED.

W przypadku upadku telefonu lub uderzenia czymś w niego początkowo wydawać się może, że uszkodzeniu uległa jedynie zewnętrzna warstwa, warto jednak odwiedzić serwis, by specjalista obejrzał telefon i sprawdził, czy ekran poprawnie reaguje na dotyk, a wyświetlacz działa poprawnie. Może się okazać, że wymienić należy nie tylko szybkę, ale i inne komponenty.

Wymiana zbitej szybki - w serwisie czy samodzielnie?

Wielu użytkowników próbuje samodzielnie wymienić pękniętą szybkę. Jest to ryzykowne z dwóch powodów: po pierwsze, jeśli telefon nadal objęty jest gwarancją producenta, każda nieautoryzowana naprawa powoduje jej utratę; po drugie szybka jest bardzo delikatną częścią telefonu, która w prosty sposób może ulec uszkodzeniu. Naprawę pękniętej szybki najlepiej pozostawić specjalistom, takim jak serwis Pc-Kom Jarosław Ciszewski. W takim miejscu operacja ta potrwa zaledwie chwilę i nie należy do najdroższych napraw.

Ważne jest także to, że jeśli zdecydujesz się na samodzielną naprawę zbitej szybki, nowy komponent (a także niezbędne narzędzia) musisz zakupić, a wybierając nieznanego sprzedawcę, nie masz pewności co do oryginalności i jakości produktu. Wymiana zbitej szybki w serwisie daje za to pewność co do najwyższej jakości komponentu i usługi.

Czy opłaca się wymieniać zbitą szybkę w smartfonie?

Jeśli uszkodzeniu uległa sama szybka telefonu, warto zdecydować się na jej naprawę, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do swojego smartfonu. Koszt takiej usługi w dobrych serwisach jest niski, nie trwa ona też długo, dlatego jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Sytuacja nieco komplikuje się, jeśli uszkodzeniu uległ również ekran dotykowy lub wyświetlacz. w tej sytuacji naprawa będzie droższa, choć nie koniecznie nieopłacalna – warto skonsultować swoją decyzję ze specjalistą, który doradzi optymalne wyjście z sytuacji.

Opracowanie:
Polanica-Zdrój, al. Wojska Polskiego 5
tel. 725 983 464
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz