Materiał Partnera

Wymiana pokrycia dachowego – wybierz blachodachówkę

Wymiana pokrycia dachowego – wybierz blachodachówkę

Starsze domy eksploatowane kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat powinny mieć modernizowane pokrycia dachowe. Te pierwotnie założone mogą nie tylko nie odpowiadać najwyższym standardom izolacyjności termicznej i przeciwwilgociowej, ale także mogą szpecić budynek. Jeśli dla inwestora przy tym ważna jest niska cena oraz szybki montaż powinien rozglądać się za systemami dachowymi lekkimi. Takie stanowi popularna blachodachówka.

Dlaczego blachodachówka jest idealna przy modernizacji dachu?

Blachodachówka to materiał, który stosowany jest zarówno przy budowie domu, jak i przy modernizacji budynków. Można ją spotkać nawet na dachach skośnych kamienic czy modnych biurowców. Przy wymianie dachu jest ona jednak szczególnie często stosowana ze względu na swoją jedną ważną własność. Stanowi nią lekkość. Standardowa blachodachówka waży około 4,7 kilograma na metr kwadratowy co jest wynikiem nawet 10-krotnie niższym, od ciężaru dachówek ceramicznych (te mogą ważyć nawet 20 kg/1m2 a karpiówki nawet do 70 kg/ 1m2).

Waga materiałów przy renowacji starych dachów jest przy tym bardzo ważna. Dzięki stosowaniu lżejszych pokryć można uniknąć drogiego rekonstruowania lub wzmacniania więźby dachowej lub jej wymiany. Aby jednak dach zyskał wysokie parametry techniczne, niektóre elementy drewnianego szkieletu powinny być wymienione oraz zakonserwowane. O to dba firma LAKOR-DACH, która szczególnie poleca blachodachówki przy obniżonym budżecie oraz przy chęci adaptowania poddaszy do celów mieszkalnych.

Poznaj zalety blachodachówek

Lekkość blachodachówek oraz ich stosunkowo niska cena nie wskazują na obniżoną jakość. Świetnie sprawdzają się one w polskim klimacie, gwarantując wysoką izolacyjność termiczną oraz przeciwwilgociową. Pod nimi stosuje się jednak specjalne folie paroprzepuszczalne i inne systemy izolacyjne. Ważną zaletą tanich blachodachówek jest także ich odporność na uszkodzenia mechaniczne – zarysowania, wgniecenia czy pęknięcia. Do tego nie blakną one, a ich kolor przez lata pozostaje intensywny. Tu warto wspomnieć o własności samooczyszczenia blachodachówek. Brud powierzchniowy usuwany jest w prosty sposób wraz z deszczem lub poranną rosą.

Blachodachówki oprócz wysokich własności technicznych wyróżniają się pięknym wyglądem. Najczęściej są tworzone z profilowanych blach dwustronnie ocynkowanych i powlekanych specjalnymi warstwami lakieru. Pozwala to na zachowanie unikalnego nowoczesnego wyglądu lub na dobranie systemów łudząco imitujących dachówki ceramiczne. Arkusze blachodachówek są zatem różnorodne. Pozwalają na nadanie bryłom domów lekkości i właśnie nowoczesności. Są przy tym proste w montażu. 

Opracowanie:
Rogoźno, os. Przemysława II 12 lok. 19
tel. 601 714 244
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz