Artykuł sponsorowany

Wymiana instalacji elektrycznej – elektryk Marcin Pogorzelski

 Wymiana instalacji elektrycznej – elektryk Marcin Pogorzelski

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przewidział, że tak wiele urządzeń w naszych domach będzie wymagało stałego podłączenia do sieci elektrycznej. Dlatego, gdy dziś decydujemy się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, warto pomyśleć o zwróceniu się to doświadczonego elektryka, jakim jest Marcin Pogorzelski i wymianie instalacji elektrycznej. Na czym polega wymiana i kiedy koniecznie powinniśmy ją przeprowadzić? Odpowiedzi na te pytanie znajdują się poniżej. Miłej lektury!

Co świadczy o konieczności wymiany instalacji elektrycznej?

Jak już wspomnieliśmy instalacje elektryczne montowane w latach 80. I 90. nie były przygotowane na tak dużą eksploatację. I choć wydaje nam się, że wszystko działa, a prąd płynie bez zarzutu, warto pomyśleć o wymianie instalacji, gdyż przestarzała instalacja może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Kiedy jeszcze powinniśmy zdecydować się na wymianę instalacji elektrycznej? Na pewno w sytuacjach, gdy:

  • instalacje tworzą przewody aluminiowe,

  • tablica rozdzielcza wyposażona jest w topikowe bezpieczniki,

  • brakuje gniazdek i korzystamy w dużej ilości z rozgałęźników,

  • każde z urządzeń ma indywidualne uziemienie,

  • musimy odłączyć jakieś urządzenie, by skorzystać z innego,

  • często pojawiają się awarię sieci elektrycznej i „wywala korki”.

Instalacja będą w złym stanie może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu, dlatego tak ważne jest podjęcie natychmiastowych działań.

Na czym polega wymiana instalacji elektrycznej?

Pierwszym elementem, który powinien być wykonany podczas wymiany instalacji, jest stworzenie schematu domowej instalacji. Projekt ten musi zawierać rozłożenie i liczbę punktów elektrycznych, a także spis materiałów odpowiednio dobranych do budowy instalacji. Aby mieć pewność, że wszystko będzie, jak należy, warto zlecić stworzenie takiego schematu doświadczonej osobie, takiej jak elektryk Marcin Pogorzelski, który od lat zajmuje się wymianą instalacji elektrycznej.

Drugim etapem i zarazem najważniejszym jest montaż nowych przewodów. W instalacjach znajdujących się w mieszkaniach najczęściej stosuje się miedziane, płaskie przewody. Układa się je w płytkich rowkach wyciętych w tynku. Podczas montażu należy pamiętać, by układać przewody w odpowiedniej odległości od drzwi i okien oraz, by układać je powyżej rur kanalizacyjnych. Zakończeniem wymiany jest montaż i podpięcie nowej rozdzielnicy, a także zamontowanie ochronek zabezpieczających przed skokami napięcia.

Niezależnie, czy musimy wymienić całą instalację elektryczną, czy tylko gniazdka i włączniki, warto pamiętać, by zleci te zadania doświadczonemu elektrykowi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz