Artykuł sponsorowany

Wymiana grzejników – co warto wiedzieć?

Wymiana grzejników – co warto wiedzieć?

Jeśli stan techniczny naszych grzejników jest zły, warto zdecydować się na ich wymianę. Korozja metalowych elementów, widoczne przecieki czy pęknięcia żeliwa to najczęstsze objawy tego, że należy zakupić nowe elementy ogrzewania. Kiedy dokonywać wymiany grzejników i czy jest to trudne? Czym się kierować przy wyborze nowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Kiedy najlepiej wymienić grzejniki?

O wymianie grzejników przypominamy sobie dopiero jesienią, kiedy temperatura na dworze zaczyna spadać. Jednak to miesiące letnie są najlepszym czasem na renowację instalacji grzewczych. Nie musimy usuwać z instalacji zalegającej wody oraz zapewniać sobie dodatkowego źródła ciepła na czas remontu. Letnie miesiące to czas, kiedy najlepiej przeprowadzać prace renowacyjne.

Jakie grzejniki wybrać, by nie mieć kłopotów z temperaturą?

Wybór odpowiednich grzejników może obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jeśli chcemy wybrać odpowiedni grzejnik, musimy oszacować zapotrzebowanie na moc cieplną pomieszczenia, dowiedzieć się, jaką temperaturą posiada woda w instalacji, a na samym końcu zapytać sprzedawcę o moc cieplną modeli, które chcielibyśmy zakupić. Na podstawie tych danych jesteśmy w stanie skalkulować, z ilu modułów powinien składać się nasz nowy grzejnik.

Grzejnik idealny powinien mieć stabilną konstrukcję i być prosty w czyszczeniu. Łatwość montażu oraz trwała powłoka odporna na uszkodzenia to kolejne cechy, które powinny być wzięte pod uwagę przy zakupie.

Grzejnik aluminiowy, stalowy czy żeliwny?

Dawniej najczęściej stosowanymi grzejnikami w Polsce były modele żeliwne. Charakteryzują się solidnością, długą żywotnością oraz wysoką odpornością na ciśnienie wody, zdradza nam firma Termal, która od 1998 roku dokonuje wymian grzejników i zajmuje się instalacjami grzewczymi, gazowymi oraz hydraulicznymi. Jednak coraz większą popularnością cieszą się grzejniki stalowe. Dzięki kompaktowej budowie i niewielkim rozmiarom pozwalają efektywniej wykorzystywać energię. Niestety są bardzo podatne na korozję i wymagają zabezpieczenia widocznych powłok.

Grzejniki aluminiowe są lżejsze od żeliwnych i stalowych. Aluminium to materiał odporny na korozję, dlatego te modele mogą być montowane w instalacjach z tworzywa, miedzianych czy stalowych. Posiadają budowę członową i dużą powierzchnię wymiany energii termicznej.

Bez względu na to, czy zakupimy grzejniki stalowe, żeliwne czy aluminiowe, ich fachowy montaż ograniczy poziom zużycia energii.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Stefana Rogozińskiego 5 lok. 22
tel. 606 155 492
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży