Materiał Partnera

Wyłączniki i czujniki to zadań specjalnych

Wyłączniki i czujniki to zadań specjalnych

W automatyce przemysłowej niezwykle ważne są niezawodne czujniki i wyłączniki. Szczególnym powodzeniem cieszą się produkty to zadań specjalnych, które świetnie radzą sobie nawet w ekstremalnych warunkach. Czym się charakteryzują tego typu wyłączniki i czujniki? Kiedy warto po nie sięgnąć? Na te i inne pytania odpowiedzi przedstawiamy w artykule.

Zalety aparatury łączeniowej do trudnych aplikacji

Jakie powinny być idealnie czujniki i wyłączniki, które znakomicie zdadzą egzamin w ciężkich warunkach? Przede wszystkim powinny być odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Ważne także, żeby wyróżniały się wysokim stopniem ochrony, który powinien zabezpieczać przed wilgocią i zabrudzeniami. Aparatura łączeniowa powinna być także dostosowana do warunków pracy w ekstremalnych temperaturach – zarówno niskich, jak i wysokich. Liczy się również możliwość pracy w strefach szczególnie niebezpiecznych, zagrożonych wybuchem pyłów bądź gazów. Wyjątkowo trwałe i niezawodne czujniki i wyłączniki, które spełniają wszystkie powyższe kryteria, znajdziemy w ofercie renomowanej firmy steute Technologies w Warszawie. Ta niemiecka firma specjalizuje się w projektowaniu i produkowaniu wytrzymałej aparatury łączeniowej i sterowniczej, która przeznaczona jest do stosowania w przemysłowych systemach automatyki i bezpieczeństwa oraz w medycynie. Na szczególną uwagę zasługuję linia Extreme opracowana z myślą o trudnych, wymagających aplikacjach. W bogatej ofercie firmy znajdziemy również dział Automation, w którym znajdują się standardowe wersje aparatury łączeniowej i sterującej oraz podzespoły systemów bezpieczeństwa pracy, a także dział Wireless, czyli aparatura łączeniowa bezprzewodowa, bazująca na własnych protokołach sWave sWave.Net oraz sWave-safe.

Czujniki, które spełnią wszystkie wymagania

Ekstremalne warunki wymagają ekstremalnych rozwiązań i nowatorskiego podejścia. Dlatego, jeśli chcemy cieszyć się niezwykłą jakością i trwałością, sięgajmy po produkty z najwyższej półki z serii Extreme. Czujniki magnetyczne i indukcyjne, a także wyłączniki krańcowe, nożne i linkowe przygotowane są do pracy w warunkach zagrożonych wybuchem. W ofercie znajdziemy także szereg innowacyjnych urządzeń bezprzewodowych, które nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania. Warto zaznaczyć, że zasięg wyłączników bezprzewodowych steute sięga do 700 metrów w terenie otwartym. Postawmy na trwałość, solidność i nowoczesność – zaufajmy firmie z bogatym doświadczeniem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz