Artykuł sponsorowany

Wykrywanie mięśniaków macicy w Gabinecie Prywatnym Gaja Lek. Med. Andrzeja Letachowicza

Wykrywanie mięśniaków macicy w Gabinecie Prywatnym Gaja Lek. Med. Andrzeja Letachowicza

Mięśniaki macicy są łagodnymi guzami, rozwijającymi się powoli. Zazwyczaj nie wywołują objawów. Jeśli urosną do dużych rozmiarów, zniekształcają macicę. Kobiety, które rzadko poddają się badaniom, wiele ryzykują, bo tylko częste wizyty w Specjalistycznym Ginekologiczno-Położniczym Gabinecie Prywatnym Gaja Lek. Med. Andrzej Letachowicz pozwalają zdiagnozować problem we wczesnym stadium, co daje większe możliwości wyleczenia bez użycia skalpela.

Powstawanie mięśniaków macicy – Gabinet Prywatny Gaja Lek. Med. Andrzej Letachowicz

Mięśniaki macicy pojawiają się u kobiet w okresie rozrodczym. Nie są do końca znane przyczyny ich powstawania, ale ustalono kilka powodów. Jednym z nich jest dziedziczenie po matce. Kolejnym są hormony, które stymulują fizjologicznie wzrost komórek endometrium. Na występowanie guzów mają również wpływ, takie czynniki jak: wczesna pierwsza miesiączka, otyłość, jedzenie w nadmiarze czerwonego mięsa, alkohol, zażywanie tabletek antykoncepcyjnych i niedobór witaminy D. Po menopauzie produkcja hormonów spada i mięśniaki się zmniejszają. Aby jednak w porę wykryć guzy, należy zgłosić się na badania, które wykonuje, Specjalistyczny Ginekologiczno-Położniczy Gabinet Prywatny Gaja Lek. Med. Andrzej Letachowicz.

Objawy mięśniaków macicy

Typowymi objawami schorzenia są krwawienia. Z tego głównie powodu, kobiety zgłaszają się na badania ginekologiczne w Specjalistycznym Ginekologiczno-Położniczym Gabinecie Prywatnym Gaja Lek. Med. Andrzeja Letachowicza. Mięśniaki dają o sobie znać również przez nacisk na odbytnicę, problemy z pęcherzem, ból pleców, w okolicy miednicy i podczas stosunku; obfite i długie miesiączkowanie. Kiedy dochodzi do zmian martwiczych czy gnilnych, są odczuwalne boleści. Mięśniaki mogą się powiększać u kobiet w ciąży, ale też tych, które stosują tabletki antykoncepcyjne, osiągając wielkość nawet 12 cm. Występują w każdym wieku, dlatego należy systematycznie kontrolować narządy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz