Materiał Partnera

Wykorzystanie szkła we wnętrzarstwie

Wykorzystanie szkła we wnętrzarstwie

Szkło uznawane jest dzisiaj za bardzo szlachetny materiał budowlany, z którego powstają zarówno wielkie konstrukcje, jak i dekoracyjne elementy. Te drugie mogą dotyczyć aranżacji łazienek, kuchni, korytarzy, salonów, czy też jadalni. Dzisiaj współpracując z dobrą pracownią szklarską, można uzyskać bardzo interesujące i kreatywne rozwiązania, świetnie harmonizujące się z takimi stylami wnętrzarskimi, jak: skandynawski, awangardowy, modernistyczny, czy też klasyczny.

Szkło w kuchni

Jeśli chodzi o kuchnię warto wiedzieć, że dzisiaj bardzo popularne są płyty i panele szklane. Mogą one między innymi być wykorzystane, jako konstrukcje wykończeniowe ścian, czy nawet mebli – blaty kuchenne. Obecnie bardzo pożądane są laminowane szkła z grafikami, które wielokrotnie są podświetlane lampkami LED. Dzięki temu pod wiszącymi szafkami, można stworzyć łatwe w utrzymaniu czystości ściany ze szkła na przykład z obrazami 3D, czy też w różnych motywach wzorniczych – przykładem mogą być te marokańskie we wielu kolorach, które idealne harmonizują się z białymi meblami oraz zimnym światłem. Popularne są również motywy roślinne!

Szkło w korytarzach

Korytarze w związku ze swoim przeznaczeniem użytkowym, powinny doskonale komponować się ze wszystkimi innymi pomieszczeniami w domach, czy mieszkaniach. Warto zatem stawiać na uniwersalizm aranżacyjny, który można osiągnąć stosując różnego rodzaju konstrukcje szklane. Mowa między innymi o szklanych drzwiach, przeszklonych ścianach – również barwionych – czy też o balustradach z przezroczystymi panelami. Warto przy tym wiedzieć, że szkło świetnie nadaje się do korytarzy, dzięki temu, iż komponuje się z innymi materiałami wykończeniowymi. Jest idealnym dopełnieniem elementów drewnianych, kamiennych, czy też glazury. Dzisiaj popularne jest wykorzystywanie szkła o dużej przezierności np. na betonowym podłożu. Szklane płyty, pod którymi będzie panowała np. odpowiednio podświetlona, z pozoru niewykończona szarość, pozwolą na stworzenie niebanalnego wnętrza w stylu industrialnym!

Szkło w łazienkach

Bardzo ważnymi pomieszczeniami, w których wykorzystuje się obecnie szkło, są łazienki. Wielu klientów zamawia w profesjonalnych pracowniach szklarskich, przepiękne kabiny prysznicowe bez brodzików, czy też niezwykłe lustra o różnych kształtach, rozmiarach oraz stylistyce. Pamiętaj o tym, że dzisiaj wykończenie łazienek ze specjalnych odmian szkła to sposób na wyróżnienie swojego charakteru – konstrukcje szklane pozwalają bowiem na tworzenie niebanalnych projektów! Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia…

Dobra pracownia szklarska, czyli jaka?

Jeśli zapoznałeś się z przykładowymi pomysłami na aranżację wnętrz szkłem, powinieneś wiedzieć, z jaką pracownią szklarską warto podejmować współpracę. Dzisiaj najlepsze podmioty obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, tworząc na specjalne zamówienia konstrukcje zewnętrzne, a także wewnętrzne. Mogą to być większe projekty związane np. z tworzeniem przeszkleń tarasów, jak i te mniejsze, dotyczące prac dekoratorskich – tworzenie luster i nie tylko. Tym zajmuje się między innymi firma Marobex, która stawia sobie za politykę stały rozwój, łączenie tradycjonalnych metod produkcyjnych z tymi innowacyjnymi, a także wysoki standard obsługi klienta! Z pełną ofertą, która dotyczy także tworzenia witraży, czy szklanych sufitów, zapoznasz się na stronie internetowej firmy.

Opracowanie:
Radom, Północna 30
tel. 48 344 17 34
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz