Artykuł sponsorowany

Wykopy pod szambo w ofercie firmy Cat Mazury

Wykopy pod szambo w ofercie firmy Cat Mazury

Nie każdy ma możliwość podłączenia swojego gospodarstwa domowego do gminnej sieci kanalizacyjnej. Większość osób zamieszkująca tereny pozamiejskie musi sobie radzić na własną rękę z problemem gromadzenia i utylizacji ścieków. Budowa szamba to najprostszy sposób na ich zagospodarowanie. Zbiornik umieszcza się pod ziemią, a więc niezbędne jest wykonanie wykopu. Firma Cat Mazury chętnie przeprowadzi konieczne roboty ziemne. Dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Lokalizacja szamba a prawo

Wykop pod szambo nie może powstać w przypadkowym miejscu. Prawo zobowiązuje właściciela posesji, by zbiornik znajdował się co najmniej 15 metrów od ujęcia wody pitnej. Co więcej, odległość szamba od granicy działki lub drogi nie może być mniejsza niż 2 metry. Istotna jest także lokalizacja zbiornika względem rurociągów z wodą i gazem oraz przewodów elektrycznych. W tym pierwszym przypadku konieczne jest zachowanie odległości minimum 1,5 m, a w tym drugim – 80 cm. Jak radzi pracownik z firmy Cat Mazury – warto też przemyśleć lokalizację szamba pod kątem wygody eksploatacji zbiornika. Średnio raz w miesiącu trzeba będzie go opróżnić, co wiąże się z koniecznością wezwania wozu asenizacyjnego. Jest to pojazd o dość sporych gabarytach. Kierowca musi mieć miejsce, by swobodnie nim manewrować.

Jak duży powinien być wykop?

Rozmiar wykupu musi odpowiadać rozmiarowi bezodpływowego zbiornika. W przypadku standardowych modeli szamb trzeba pamiętać o zachowaniu 50-centymetrowego naddatku z każdej strony wykopu. Szambo układa się na stabilnym gruncie, na 10-centymetrowej podsypce piaskowej, co ułatwia wypoziomowanie zbiornika. Należy sprawdzić, czy na dnie wykopu nie znajdują się elementy, które mogłyby go uszkodzić. Równie niebezpieczny jest wysoki poziom wód gruntowych, który może spowodować wypychanie zbiornika ku górze. Kiedy wykonać wykop pod szambo? Najlepiej w tym samym dniu, w którym zbiornik będzie montowany. Nie zaleca się przeprowadzać robót ziemnych wcześniej ze względu na ryzyko osunięcia się ścian wykopu bądź gromadzenia się wody na jego dnie.

Zalety współpracy z firmą Cat Mazury

Firma Cat Mazury może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu robót ziemnych różnego typu. Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, w skład którego wchodzą koparki, wywrotki i ładowarki. Na sukces firmy Cat Mazury pracują wykwalifikowani pracownicy, którzy z zaangażowaniem podchodzą do każdego kolejnego zlecenia. Zawsze kończą je na czas i zawsze służą klientom fachowym doradztwem w zakresie realizacji danej inwestycji. Przedsiębiorstwo świadczy usługi na rzecz klientów indywidualnych, przedsiębiorców, samorządów i instytucji. Gwarantuje konkurencyjne ceny i pełne zadowolenie ze współpracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz