Artykuł sponsorowany

Wykonywanie zabiegu skleroterapii z Gabinetem Chirurgicznym Piotra Smoczyka

Wykonywanie zabiegu skleroterapii z Gabinetem Chirurgicznym Piotra Smoczyka

Żylaki to bardzo poważny problem, który dotyczy ogromnej liczby osób. Mogą one być spowodowane niewydolnością krążenia w żyłach, co niestety często doprowadza do niebezpiecznych powikłań. Jedną z metod leczenia tego typu dolegliwości stanowi skleroterapia oferowana przez gabinet chirurgiczny Piotra Smoczyka. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego zabiegu chirurgicznego. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Na czym polega skleroterapia żylaków?

Skleroterapia określana także mianem obliteracji bądź ostrzykiwania to rodzaj bardzo mało inwazyjny zabieg wykonywany w celu leczenia żylaków oraz innych problemów dotyczących przewlekłej niewydolności żylnej. Przy obliteracji wykorzystuje się szereg środków chemicznych takich jak na przykład sklerozant, który po wstrzyknięciu do wnętrza naczyń krwionośnych powoduje pojawienie się miejscowego obrzęku w obrębie komórek śródbłonka.

Ponadto, mamy tu też do czynienia ze złuszczaniem do światła żyły, które w końcowej fazie procesu ulega zamknięciu. Warto zauważyć, iż zabieg skleroterapii przeprowadzany przez dr Piotra Smoczyka z Gabinetu Chirurgicznego znajdującego się w Choszcznie musi być koniecznie poprzedzony kompleksowymi badaniami kontrolnymi na czele z USG.

Przeciwwskazania dotyczące skleroterapii żylaków

Warto zaznaczyć, iż podobnie jak inne zabiegi chirurgiczne tak i skleroterapia nie jest przeznaczona dla wszystkich. Istnieje tutaj bowiem szereg przeciwwskazań. Ze względów bezpieczeństwa tego typu zabiegów powinny unikać między innymi kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią.

Skleroterapia nie jest przeznaczona także dla osób cierpiących na zakrzepicę żylną lub posiadających jawną wadę serca. Przeprowadzenie tego typu zabiegu jest też bardzo niebezpieczne dla osób z miażdżycą kończyn dolnych, a także tych uczulonych na jakikolwiek składnik środków sklerotyzujących. Nie zapominajmy tu również o ludziach niezdolnych do samodzielnego poruszania się.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz