Materiał Partnera

Wykonywanie posadzek przemysłowych

Wykonywanie posadzek przemysłowych

Posadzki w magazynach, wielkopowierzchniowych sklepach, w hurtowniach, czy też w przestrzeniach ośrodków przemysłowych, wyróżniają się wysokim natężeniem eksploatowania i rozkładaniem olbrzymich wartości różnych obciążeń. Między innymi dlatego ważne jest to, aby stosować w tego typu obiektach innowacyjne podłoża, które dzięki specjalnym składnikom – np. beton stemplowany – a także powłokom, zapewnią wysoki poziom funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, oraz przy tym atrakcyjny efekt wizualny.

Jak tworzy się wydajne posadzki przemysłowe?

Posadzki przemysłowe należy tworzyć przede wszystkim po przeprowadzaniu szczegółowej wizji lokalnej, a także licznych analiz wielu parametrów technicznych. Na stan podłoża wpływa bowiem: liczba pracujących w danej przestrzeni osób, zakres wykorzystywanych maszyn, pojazdów i innych elementów ciężkiej technologii, temperatura oraz wilgotność panujące we wnętrzu, czy ekspozycja na światło słoneczne, oleje, ciecze niebezpieczne i innego rodzaju substancje szkodliwe. Dopiero bardzo precyzyjna analiza pozwala zatem na przygotowanie odpowiedniego projektu posadzek przemysłowych, które będą trwałe na lata, bez ani śladu takich uszkodzeń, jak: nierówności, dziury, pęknięcia rysy, wytarcie faktury przyczepności itd.

Przedsiębiorcom poleca się zatem współpracować z firmami wykonawczymi, które opierają swoje prace, o precyzyjne działania projektowe. Jednym z renomowanych podmiotów, jest Dap-Bet Posadzki Przemysłowe. Przedsiębiorstwo to opracowało własną formułę podłoży dedykowanych dla wielkopowierzchniowych obiektów, których jakość potwierdzona jest przez liczne certyfikaty oraz referencje klientów.

Z czego mogą składać się posadzki przemysłowe?

Obecnie posadzki przemysłowe tworzone są w różnych wersjach technologicznych. Wydajnym rozwiązaniem, jest stosowanie materiałów utwardzających powierzchniowo, które są impregnowane, a także zbrojone włóknem rozproszonym, czy też siatką zbrojeniową. Nowoczesna technika, pozwala także na wykorzystywanie tak zwanego chudego betonu, który obecnie święci w budownictwie prawdziwe triumfy. W takiej metodzie wykonywania posadzek, zakłada się ściągnięcie oraz zawibrowanie właśnie chudego betonu, co umożliwia usunięcie z niego pęcherzyków powietrza. To zaś pozwala na zwiększenie jego wytrzymałości. Warto jednak wiedzieć, że taka warstwa, stanowi tylko podbudowę, dla płyty głównej tworzonej z betonu o klasie nie niższej, niż C 20/25. Istotne jest przy tym to, że poszczególne warstwy betonowe są oddzielone folią PE, a czasem także materiałami termoizolacyjnymi – styropianami (system posadzek pływających).

Opracowanie:
Suwałki, Nowomiejska 4 lok. 42
tel. 733 376 678
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz