Materiał Partnera

Wykończenie mieszkania pod klucz - komfort i wysoki standard w rękach specjalistów.

Wykończenie mieszkania pod klucz - komfort i wysoki standard w rękach specjalistów.

Zakup nowego mieszkania to inwestycja, która dla właściciela wiąże się z wieloma różnego rodzaju wydatkami. Jednym z ostatnich jest wykończenie mieszkania, tak aby można było w nim zamieszkać. I w tym przypadku warto rozważyć dwie podstawowe możliwości, dzięki którym będziemy mogli wprowadzić do się kompleksowo wykończonego oraz wyposażonego mieszkania, czyli zlecenie prac deweloperowi lub nawiązanie współpracy doświadczoną ekipą remontową.

Mieszkanie pod klucz – opcja, którą warto rozważyć

Kupując nowe mieszkanie, wielu z nas staje przed dylematem nie tylko wyboru samej lokalizacji, dewelopera czy atrakcyjnej cenowo oferty. W grę wchodzi także ostateczny stan mieszkania, w jakim chcielibyśmy je nabyć. Nie da się ukryć, że Polacy wciąż najchętniej kupują mieszkania wykończone w tzw. stanie deweloperskim. Niemniej jednak z roku na roku wzrasta liczba klientów, którzy decydują się na zakup mieszkania pod klucz. Jest to rozwiązanie, w przypadku którego najważniejsza jest oczywiście wygoda oraz oszczędność czasu i wysiłku. Właściciel może wprowadzić się praktycznie natychmiast po jego kupieniu, nie troszcząc się o prace remontowo – budowlane takie jak kładzenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, malowanie ścian czy umeblowanie. Wszystkie te zadania spadają na dewelopera lub wynajętą przez niego firmę, dzięki czemu ich wykonanie objęte jest gwarancją. Warto jednak pamiętać, że za w pełni wykończony lokal trzeba zapłacić o 10 – 20% więcej, choć część tych kosztów może ulec zmniejszeniu w wyniku niższych cen zakupu materiałów, które może wynegocjować deweloper. Nawiązując współpracę w tym zakresie musimy liczyć się także z ograniczonym wyborem aranżacji. Najczęściej w takim przypadku deweloper zaoferuje nam do wyboru 3 lub 4 pakiety. Zazwyczaj jest to wersja podstawowa, rozszerzona i premium, które różnią się nie tylko standardem użytych materiałów, ale również zakresem wykończenia. Warto przy tym liczyć się z faktem, że chociaż będą to rozwiązania sprawdzone i na pewno bardzo dobre, to na poszczególne schematy możemy natknąć się na przykład w mieszkaniu sąsiadów. Zdarza się także, że klient nie ma wpływu na wiele rzeczy i musi zaakceptować zakres prac oraz użycie konkretnych materiałów, na które deweloper ma zniżki.

Niepowtarzalny styl mieszkania

Alternatywą dla współpracy z deweloperem jest zlecenie kompleksowego wykończenia mieszkania pod klucz, wyspecjalizowanej firmie remontowo – budowlanej, takiej jak na przykład Raf-And Rafał Mairerz Dzierżoniowa. Warto rozważyć takie rozwiązanie gdyż zakup i wykończenie mieszkania to inwestycja na lata, a co za tym idzie powinna być ona „szyta na miarę” oraz dopasowana do naszych oczekiwań i potrzeb. Co prawda zmuszeni będziemy poświęcić więcej swojego czasu, niemniej jednak osobiste zaangażowanie pozwala nam na pełną kontrolę budżetu, dowolny wybór materiałów oraz nadzór nad pracą ekipy remontowej. Dzięki temu od samego początku będziemy mieć wpływ na wygląd i funkcjonalność naszego lokum. Dlatego też wykończenie mieszkań przez wyspecjalizowane firmy jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią indywidualizm i nie zadowolą się standardem, czy też propozycją, którą oferują deweloperzy. 

Wbrew pozorom opcje: „pod klucz” jak i wynajmu ekipy remontowej mogą wygenerować opłaty na zbliżonym poziomie. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego standardu wykończenia mieszkania, warto przeanalizować przede wszystkim nasze oczekiwania i możliwości, w tym również finansowe.

Opracowanie:
Dzierżoniów
tel. 735 409 938
Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz