Artykuł sponsorowany

Wykończenie mieszkań – zadanie dla fachowca

Wykończenie mieszkań – zadanie dla fachowca

Remonty mieszkań i ich wykańczanie jest niezwykle pracochłonne i czasochłonne. Przed rozpoczęciem takich prac warto zastanowić się nad tym czy poradzimy sobie sami z wszystkimi pracami wykończeniowymi, a tych jest naprawdę dużo. Poza tynkowaniem i malowaniem ścian, konieczne jest między innymi podpięcie elektryki i ułożenie podłogi. Te zadania są już dużo trudniejsze i wymagają odpowiednich umiejętności.

Wykańczanie mieszkań

Wykańczanie wnętrz jest jednym z najważniejszych elementów w trakcie budowania lub remontowania domu, czy mieszkania. Od tego jak wykończymy wnętrze naszego domu lub mieszkania zależy jego późniejszy wygląd. Raczej nikt nie zamierza remontować świeżo ukończonego mieszkania, dlatego przed przystąpieniem do prac wykończeniowych warto dobrze zastanowić się nad tym jaki zakres prac nas czeka oraz czy jesteśmy w stanie wykonać je samodzielnie. Jeśli nie czujemy się na siłach, dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie praz wykończeniowych profesjonalnej firmie, która takie zadania wykonuje każdego dnia.

Nawet gdy z niektórymi pracami wykończeniowymi takimi jak tynkowanie, tapetowanie, gładzenie, czy malowanie ścian jesteśmy sobie w stanie sami poradzić, tak nie każdy da sobie radę z kafelkowaniem lub z kładzeniem terakoty. W przypadku poważniejszych prac i tak lepiej będzie zadzwonić po fachowca. Dlatego skutecznym rozwiązaniem może okazać się zlecenie wszystkich prac jednemu fachowcowi, ponieważ łatwiej będzie mu zaplanować sobie wszystkie prace.

Układanie paneli podłogowych

Jedną z najważniejszych prac wykończeniowych jest kładzenie paneli. Bez odpowiedniej wiedzy na ten temat oraz bez posiadania właściwych narzędzi nie jesteśmy w stanie samodzielnie tego wykonać. Nawet gdy posiadamy niezbędne do tych prac narzędzia, to ważne jest to, aby umieć się nimi posługiwać w prawidłowy sposób. Takie umiejętności z pewnością posiada każdy fachowej z tej branży. Poza tym taki specjalista nie zapomina o kilku ważnych krokach podczas kładzenia paneli.

Jak tłumaczy specjalista z tej branży z firmy Mm Bud Marcin Mocny, przed przystąpieniem do prac związanych z układaniem paneli należy wybrać odpowiednie pomieszczenia. Panele nie nadają się do łazienek, ponieważ zazwyczaj jest tam wilgotno, a od tego panele się psują. Ważny jest także wybór odpowiedniego rodzaju paneli. W pomieszczeniach często użytkowanych należy użyć paneli o wyższej odporności na ścieranie.

Następnie należy odpowiednio przygotować podłoże. Należy pamiętać o tym, że podłoże musi być czyste, suche i równe. Koniecznie trzeba też zmierzyć pomieszczenie, w którym będziemy układać panele. Jest to istotne, ponieważ musimy wiedzieć ile potrzebujemy materiałów. Zanim zaczniemy układać panele należy rozprowadzić materiał izolujący przed wilgocią. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się folię paroszczelną. Po tych wszystkich krokach można przystąpić do układania paneli. Zaleca się rozpocząć układanie paneli od pełnego panelu, a ewentualne docięcia zostawić na ostatni rząd. Jednak fachowcy sugerują, że najwęższy rząd paneli nie może być mniejszy niż 5 cm. Po ułożeniu wszystkich paneli montuje się do ściany listwę maskującą, która pełni rolę estetyczną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz