Materiał Partnera

Wykładziny mieszkaniowe – alternatywa dla dywanów?

Wykładziny mieszkaniowe – alternatywa dla dywanów?

Chociaż wydawać by się mogło, że wykładziny dywanowe to relikt przeszłości, ponownie wracają do łask. Cieszą się coraz większą popularnością, stanowiąc doskonałą alternatywę dla dywanów. Sprawdź, dlaczego.

Wykładziny mieszkaniowe a sposób tkania

Wykładziny dywanowe stosowane w mieszkaniach dostępne są w kilku rodzajach, zależnie od sposobu tkania. Dostępne m.in. w ofercie Jaan Sp. z o.o. wykładziny można podzielić na: 

  • wykładziny strzyżone – z uwagi na swoją specyfikę nadają pomieszczeniu mniej formalnego charakteru,
  • wykładziny pętelkowo-strzyżone – charakteryzują się nierówną powierzchnią, która sprawia, że dają wrażenie większego komfortu i przytulności wnętrza; chociaż dedykowane są przede wszystkim obiektom hotelowym, z powodzeniem sprawdzą się także w mieszkaniach.

Zalety wykładzin mieszkaniowych

Wykładziny mieszkaniowe coraz częściej pojawiają się we wnętrzach mieszkalnych, zastępując dywany. Wynika to przede wszystkim z wielu zalet, jakimi charakteryzują się wykładziny. 

  • Trwałość

Jeśli wykładzina pochodzi od sprawdzonego producenta, dbającego o najmniejszy detal na każdym etapie produkcji oraz wykorzystującego wysokiej jakości włókno, jest w stanie przetrwać lata. Warunek jest tylko jeden: wykładzina musi być odpowiednio czyszczona i konserwowana. Tylko wtedy przez długi czas będzie wyglądała jak nowa. 

  • Szeroki wybór wzorów

Wykładziny mieszkaniowe już dawno przestały ograniczać się do kilku powtarzalnych wzorów. Obecnie swoją kolorystyką i wzornictwem nie odbiegają od dywanów. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych mogą stanowić dopełnienie każdej aranżacji – bez względu na jej stylistykę.

  • Uniwersalność zastosowania

Wykładziny mieszkaniowe doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Idealnie będą pasować nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziecięcym czy sypialni. Obecnie wcale nie musisz ograniczać się do kładzenia wykładziny tylko w przedpokoju – jak to było jeszcze kilkanaście lat temu.

  • Izolacja akustyczna

Wykładziny stanowią doskonałą izolację akustyczną. Zapewniają efekt wyciszenia, znacznie lepszy w porównaniu z innymi okładzinami. Dzięki temu spadający przedmiot nie zrobi dużego hałasu, a przy tym nie zostanie uszkodzony. 

  • Możliwość zamaskowania nieestetycznej podłogi

Jeśli Twoja podłoga nie wygląda estetycznie – widać na niej wyraźne ślady użytkowania, wykładzina jest najlepszym sposobem na ich zamaskowanie. Rozkładana na całej długości pokoju, zniweluje ubytki w panelach czy parkiecie – znacznie tańszym kosztem niż ich wymiana. 

  • Atrakcyjna cena

Wykładziny mieszkaniowe sprzedawane są na metry (wyliczenie na podstawie metrów kwadratowych lub bieżących). Cenowo takie rozwiązanie jest tańsze w porównaniu z dywanami. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na jakości okładziny ani na estetyce wnętrza.

Warto przy tym podkreślić, że wykładziny dostępne są w szerokiej rozpiętości cenowej. Tylko od Ciebie zależy, na jaką wykładzinę się zdecydujesz – uzależniając to choćby od dostępnego budżetu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz