Materiał Partnera

Wykładzina w biurze. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Wykładzina w biurze. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Zastosowanie w pomieszczeniach biurowych wykładzin dywanowych już od wielu lat jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wykładziny i płytki dywanowe bardzo dobrze się sprawdzą zarówno w biurach urządzonych w stylu nowoczesnym, wręcz minimalistycznym, jak i we wnętrzach bardziej klasycznych, z wieloma detalami. W naszym artykule postaramy się Państwu nieco przybliżyć charakterystykę wykładzin dywanowych oraz wskazać ich najważniejsze zalety. Zachęcamy do lektury.

Stosunkowo niska cena oraz łatwość montażu

Dla właścicieli firm oraz administratorów obiektów biurowych, najważniejsze są zawsze praktyczne aspekty wybieranych rozwiązań. W przypadku wykładzin dywanowych bardzo ważnymi elementami, które często wpływają na podjęcie decyzji o ich zastosowaniu są stosunkowo atrakcyjna cena oraz trwałość.

Zarówno wykładziny, jak i płytki dywanowe są dostępne w bardzo wielu wariantach cenowych, w zależności od tego, z jakich dokładnie materiałów zostały wykonane. Niezależnie jednak od wybranej opcji, ich cena zawsze będzie bardziej atrakcyjna niż cena np. drewnianego parkietu. Koszt pokrycia podłogi w biurze wykładzinami dywanowymi, w zależności od wybranego modelu wykładziny, będzie wynosił od ok. 30 do 70 zł za m2. Jest to cena, którą można porównać jedynie z ceną niższej jakości paneli podłogowych. Jednocześnie wykładziny dywanowe (link do nowej zakładki z wykładzinami dywanowymi) odznaczają się bardzo dużą trwałością.

Bogaty wybór dostępnych wzorów i kolorów

Nie mniej ważna od ceny wykładzin dywanowych jest różnorodność dostępnych barw i wzorów wykładzin i płytek dywanowych. Obecnie na rynku można kupić wykładziny w dowolnym kolorze i z dowolnymi zdobieniami. Dzięki temu wykładzina może być idealnie dopasowana nie tylko do sposobu aranżacji przestrzeni biurowej, ale także do kolorów, z którymi utożsamia się firma.

Jak dodaje nasz rozmówca, specjalista z firmy OLEX z Poznania, która jest jednym z najbardziej cenionych w regionie materiałów budowlanych i wykończeniowych: Dobrze dobrana wykładzina może stać się nie tylko doskonałym dodatkiem do wykończenia biura, ale także może być jednym z jego głównych elementów.

Znakomite właściwości izolacyjne

Wykładziny zapewniają także w znakomitą izolację cieplną oraz izolację akustyczną. Im gęstszą wybierzemy wykładzinę, tym te cechy będą bardziej odczuwalne, jednak nawet jeśli zastosujemy najprostszą i najcieńszą wykładzinę dywanową, na pewno będzie ona dawała więcej ciepła niż drewniany parkiet czy panele podłogowe. Chodzenie po niej także nie będzie powodowało żadnych odgłosów. Jest to bardzo ważne właśnie szczególnie w biurach typu open space, w których z racji dużej liczby pracowników, zapewnienie ciszy pozwala na zwiększenie wydajności pracowników.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz