Artykuł sponsorowany

Wyjazd zagraniczny? Tylko z ubezpieczeniem turystycznym.

Wyjazd zagraniczny? Tylko z ubezpieczeniem turystycznym.

Urlop w ciepłych krajach bez ubezpieczenia turystycznego może skutkować dużymi problemami finansowymi. Złamana kończyna, zapalenie wyrostka robaczkowego, nagłe problemy żołądkowe, choroby wirusowe – większość urlopowiczów nie bierze pod uwagę takiego scenariusza, niemniej trzeba zabezpieczyć się przed każdą ewentualnością. Bez dobrego ubezpieczenia turystycznego wyjazd wakacyjny wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Koszty leczenia za granicą

Jedna noc w szpitalnym łóżku we Francji to koszt ok. 1000 zł. W Hiszpanii zapłacimy niewiele mniej – ok. 900 zł. Z kolei średni koszt pobytu w szpitalu w Stanach Zjednoczonych z uwzględnieniem procedur medycznych to 11 000 dolarów amerykańskich. Tak wysokie koszta to wystarczający motywator do wykupienia ubezpieczenia turystycznego, które zapewni wsparcie w czasie nieoczekiwanych problemów urlopowych.

Pomoc medyczna za granicą – najczęstsze przypadki

W okresie letnim turyści korzystają z zagranicznej pomocy medycznej z kilku powodów:

  • infekcje górnych dróg oddechowych (skutek kąpieli i przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach)
  • poparzenia słoneczne
  • problemy gastrologiczne (zatrucia pokarmowe na skutek spożycia lokalnej żywności)
  • drobne urazy

W okresie zimowym pojawia się natomiast duży problem z urazami związanymi z narciarstwem. Złamane kończyny, skręcone kostki, otarcia i wszelkie urazy związane ze zbyt szybką jazdą to codzienność na stokach.

Bez względu na porę roku pojawia się ryzyko wypadków komunikacyjnych.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego vs polisa turystyczna

Wyjeżdżając do jednego z krajów Unii Europejskiej warto wyrobić dla siebie i swojej rodziny Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Okazując EKUZ lekarzowi, będziemy traktowani na równi z osobami ubezpieczonymi. Niestety, karta EKUZ nie jest wystarczającym zabezpieczeniem na wypadek leczenia, dlatego warto zainwestować w polisę turystyczną, która pokryje koszty częściowo odpłatnych świadczeń, transportu do kraju oraz turystyczny „assistance”. Przykładowo, polisa turystyczna od PZU pokrywa koszty związane z: wizytami lekarskimi, operacjami, zabiegami ambulatoryjnymi, transportem medycznym, akcją ratowniczą i pomocą tłumaczą. Co więcej, ubezpieczyciel zwróci pieniądze wydane na leki lub zakup sprzętu ortopedycznego.

Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja całkowitego bezpieczeństwa na wyjeździe zagranicznym i pewność, że nawet w sytuacji ekstremalnej mamy skuteczne wsparcie i pełne zabezpieczenie finansowe. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz