Materiał Partnera

Wyjazd służbowy do Krakowa – jak wybrać nocleg?

Wyjazd służbowy do Krakowa – jak wybrać nocleg?

Różnego rodzaju wyjazdy służbowe w większości firm to niemal codzienność. Jednak aby były one w pełni efektywne i przebiegały sprawnie, jedną z najważniejszych kwestii jest nocleg. Chodzi nie tylko o odpowiedni komfort zakwaterowania, ale też aspekty praktyczne. Na co dokładnie zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca noclegowego, tak by spełniało potrzeby pracownika? Podpowiadamy.

Lokalizacja noclegu

Zdecydowanie kluczowe znaczenie dla wyboru noclegu ma jego lokalizacja. Jest to szczególnie ważne, gdy nie znamy miasta, do którego jedziemy. W takiej sytuacji dużą zaletą będzie usytuowanie naszego hotelu blisko miejsca konferencji, szkolenia lub siedziby firmy, bądź w centrum, skąd bez problemu znajdziemy połączenie z każdym punktem na mapie miasta. Jeśli chodzi o Kraków, charakteryzuje się on tym, że jest w znacznej mierze scentralizowany, dlatego wybierając się tam na wyjazd służbowy, najlepiej szukać noclegu w okolicy Starego Miasta. Takim właśnie miejscem jest Amber Hostel położony zaledwie kilka minut spacerem zarówno od dworca kolejowego, jak i Rynku Głównego. Dodatkowo dzięki temu, że znajduje się w jednej z bocznych ulic, goście nie są narażeni na hałas i zgiełk typowy dla samego centrum.

Komfort i udogodnienia

Zaraz po lokalizacji, równie ważny jest standard zakwaterowania i udogodnienia, jakie oferuje. We wspomnianym wcześniej hostelu w zależności od tego, czy jedziemy sami, czy z innymi pracownikami możemy liczyć na pokoje od jedno- do pięcioosobowych, a nawet apartament, z łazienką prywatną lub wspólną. Dodatkowo do dyspozycji gości pozostaje salon oraz przechowalnia bagażu. Wybierając nocleg, warto zwrócić uwagę również na inne udogodnienia, takie jak suszarka do włosów, lodówka, telewizor, bezpłatne WiFi czy sprzęt do prasowania, które mogą być bardzo istotne podczas delegacji, gdy konieczna będzie praca zdalna lub przygotowanie się do oficjalnego spotkania. Zdarza się również że firmy jako sposób dojazdu zapewniają transport samolotem, dlatego dużym ułatwieniem jest oferowany przez niektóre obiekty transfer z lotniska.  

Bliskość atrakcji

Oprócz obowiązków zawodowych często pozostaje także czas wolny, który można wykorzystać na zwiedzanie miasta i odpoczynek. Dlatego, aby nie marnować czasu na dojazdy, najlepiej od razu podczas rezerwowania hostelu na wyjazd służbowy, wziąć pod uwagę odległość od najważniejszych atrakcji miasta. W Krakowie są to oczywiście Rynek Główny, Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu oraz Kazimierz, gdzie, wybierając nocleg przy centrum, z łatwością dojdziemy kilkunastominutowym spacerem. Natomiast chcąc odwiedzić miejsca położone nieco dalej, bez problemu dotrzemy tam komunikacją miejską.

Opracowanie:
Kraków, Krowoderska 5
tel. 12 429 30 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz