Materiał Partnera

Wyjazd indywidualny czy z pilotem?

Wyjazd indywidualny czy z pilotem?
Wakacje to czas podejmowania ważnych decyzji. Musimy bowiem nie tylko zdecydować, gdzie spędzimy swój wyczekiwany urlop, ale także jak to zrobimy. Większość urlopowiczów stawia na sprawdzone i pewne rozwiązania decydując się na wyjazd z biurem podróży i pilotem. Niektórzy preferują jednak niezależność i decydują się zorganizować swój wolny czas na własną rękę. Jakie zalety posiada każde z tych rozwiązań?

Zależy Ci na wygodzie? Wybierz wyjazd z pilotem!

Wyjazd z pilotem jest zdecydowanie najczęściej wybieraną formą spędzania wakacji przez osoby korzystające z usług biura podróży. Oferują je praktycznie wszystkie dobre i sprawdzone biura podróży, takie jak na przykład znany w branży Kiribati Club. Podczas takiego wyjazdu mamy zapewnioną stałą opiekę ze strony wykwalifikowanego pilota wycieczek lub rezydenta. Ma to szczególne znaczenie podczas wyjazdów zagranicznych, kiedy zazwyczaj nie znamy języka kraju, do którego się wybieramy. W razie jakichkolwiek problemów możemy liczyć na pomoc oraz wsparcie pilota, który pomoże nam rozwiązać problemy. Pilot zapewni nam także atrakcje podczas urlopu, zabierze na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc w okolicy, zapozna z ich historią oraz zaprowadzi w miejsca znane tylko nielicznym. W gestii pilota leży także organizowanie wycieczek – zapewni nam więc transport i zadba o wyżywienie. Z usług pilota wycieczek warto więc skorzystać, jeśli oprócz wypoczynku chcemy także poznać historię i zabytki miejsca, w którym przebywamy. Jest to także najlepszy wybór dla osób, które nie znają języka obcego oraz nie mają doświadczenia w samodzielnej organizacji wakacji.

Wolisz zwiedzać samemu, ale mieć zorganizowany wyjazd? Wybierz wyjazd indywidualny

Wiele osób, zwłaszcza tych, które cenią sobie niezależność i samodzielne organizowanie swojego wolnego czasu, wybiera nieco mniej popularną opcję, którą jest wyjazd indywidualny. Jest to coś pomiędzy wyjazdem z pilotem, a wyjazdem całkowicie samodzielnym – ze strony biura mamy bowiem zapewniony dojazd, nocleg, wyżywienie i inne sprawy „organizacyjne”, mamy natomiast wolną rękę w tym, jak spędzamy czas. Decydując się na taką opcję, powinniśmy więc samodzielnie zadbać o zaplanowanie całego swojego pobytu – albo nie planować go wcale, tylko na miejscu postawić na spontaniczność i oddanie się aktualnemu nastrojowi. Jeśli odpycha nas wizja grupowego chodzenia po muzeach i oglądania pomników, lub zwyczajnie wolimy mieć większą swobodę w zwiedzaniu, ale jednocześnie chcemy mieć poczucie bezpieczeństwa zorganizowanej wycieczki, to wyjazd indywidualny będzie dla nas rozwiązaniem idealnym.

Jeżeli natomiast nudzą nas standardowe programy wycieczek, to wyjazdy indywidualne oferują też „szycie na miarę”, tzn. biuro organizuje wycieczkę, ale jej termin i plan jest dopasowany do naszych preferencji. Jest to świetna opcja dla np. grupy znajomych, którzy chcieliby się gdzieś razem wybrać, ale samemu wybierać sposób, w jaki spędzi się czas na wyjeździe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz