Materiał Partnera

Wyjątkowe przedszkole dzięki matematyce

Wyjątkowe przedszkole dzięki matematyce

Nazywana królową nauk, często jest przez uczniów nielubiana i określana jako trudna. Matematyka, bo o niej mowa, to jednak podstawa do nauki logicznego myślenia oraz rozbudzenia umysłu, dlatego warto ją wdrożyć już na etapie przedszkola. Okazuje się, że rozmaite codzienne czynności są oparte właśnie na matematyce. Jak dokładnie wyglądają zajęcia w takiej placówce?

Królowa nauk królową zabawy

Matematyka niewątpliwie może sprawiać problemy, jednak jej zrozumienie zdecydowanie rozwija umysł i wyobraźnię. Kluczem do tego jest odpowiednie podejście pedagoga, który musi być nie tylko nauczycielem, ale też doskonałym wychowawcą i psychologiem rozumiejącym potrzeby dzieci. Szczególne znaczenie ma to na tak wczesnym etapie nauki, jakim jest przedszkole. Entuzjazm najmłodszych musi być wykorzystany we właściwy sposób. Niepubliczne Przedszkole Euklidesa posiada personel pełen wykwalifikowanych nauczycieli umiejących zaplanować zajęcia w sposób interesujący i jednocześnie efektywny pod względem edukacyjnym. Tego typu placówki stawiają na naukę poprzez zabawę i wdrażają innowacyjne elementy, takie jak chociażby odkrywanie podstaw matematyki realizowane za pomocą serii dedykowanych do tego celu klocków czy puzzli. Dziecku o wiele prościej jest zrozumieć i dokonywać poszczególnych działań za pomocą fizycznych przedmiotów, niż tylko w mozolny sposób wykonywać zapisy w zeszycie czy na tablicy. Dlatego nauczyciele w nowoczesnych przedszkolach prowadzą zajęcia z użyciem wspomnianych wyżej zabawek, włączając w to dodatkowo miarki do przelewania wody czy kulodromy.

Właściwy rozwój

Na matematyce opiera się życie człowieka i jest to fakt niepodważalny. Można to zauważyć już w najwcześniejszych momentach życia, gdy niemowlę dostrzega różnice między inną liczbą elementów, szacując w prosty sposób, których zabawek jest mniej lub więcej. Oznacza to, że rodzimy się z umiejętnością obliczania, posiadając jednocześnie spory potencjał do jej rozwoju. Indywidualne możliwości orientacji w przestrzeni pozwalają lepiej realizować poszczególne codzienne zadania w przyszłości, takie jak np. jazda samochodem. Nauka matematyki jest przede wszystkim nauką logicznego myślenia, które jest fundamentem sukcesu w dorosłym życiu, o czym należy pamiętać, wybierając profil przedszkola dla naszego dziecka. Warto dokładnie przeanalizować ofertę niepublicznych placówek opierających swoje zajęcia na zwiększonym kontakcie właśnie z tą dziedziną nauki. Zwiększanie potencjału oraz prawidłowy rozwój gwarantujący kształcenie spostrzegawczości i umiejętności reprezentacji przestrzeni to zalety wdrożenia matematyki już od najmłodszych lat, na wczesnych etapach edukacji, do których niewątpliwie należy przedszkole.

Opracowanie:
Sosnowiec, Partyzantów 11 lok. 1-2
tel. 532 831 968
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz