Materiał Partnera

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla dzieci

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla dzieci

Współcześnie nasze pociechy nie mogą narzekać na niedostatek prezentów. Dostają je nie tylko z okazji urodzin, ale także wielu innych okazji w roku, przez co nierzadko szybko o nich zapominają. Problemem jest też także to, że w większość zdajemy się na niewiele znaczące gotowe przedmioty, które szybko tracą w oczach dziecka na wartości i nieuchronnie wędrują na strych. Jak się przed tym ustrzec i jaki powinien być wyjątkowy prezent dla dziecka?

Doświadczenia

Niedostatek materialny lat młodzieńczych naszych rodziców i dziadków sprawił, że dziś wciąż jesteśmy przekonani, że to rzeczy dostarczają nam życiowego szczęścia i radości. Badania naukowe pokazują jednak, że to błąd, bowiem największą wartość mają dla nas doświadczenia i emocje z nimi związane. Dlatego też sposobem na to, by pociecha na długo zapamiętała prezent urodzinowy, może być zakup biletu na wydarzenie, na które udamy się razem z nim. W ten sposób nie tylko doświadczymy czegoś nowego, ale przede wszystkim wspólnie spędzimy tak drogocenny czas. Możemy wspólnie wyjść na kręgle, gokarty, do kina, a także na warsztaty dla dzieci, jednak finalnie wszystko zależy od tego, czym nasza pociecha się interesuje.Ulubieńcy

Niezależnie od wieku, dobry prezent, to prezent dopasowany do adresata. Dlatego to zazwyczaj upominki przemyślane i spersonalizowane robią największe wrażenie. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup przedmiotu materialnego, możemy sięgnąć choćby po ręcznie malowaną pościel, na której wykonana zostanie ulubiona postać z bajki czy superbohater, wraz z imienną dedykacją. Takie prezenty stanowią zazwyczaj dużą wartość sentymentalną, a dzięki wysokiej jakości pozostają w domowych zasobach na lata.

Rozwój

Wczesne lata życia człowieka to najbardziej intensywny czas jego rozwoju, gdzie powinien on próbować różnych zabaw i doświadczeń. W kategorii tej jest wiele niezwykle rozwijających prezentów, pobudzających ciekawość i rozszerzających horyzonty młodego człowieka. Mogą to być instrumenty muzyczne, wszelkie edukacyjne gry planszowe, czy dziecięce książki kucharskie, z której przepisy możemy realizować wspólnie, ucząc pociechę zasad zdrowego odżywiania i tworzenia własnych, prostych posiłków.

Przyszłość

Uczenie dzieci od najmłodszych lat odroczonej gratyfikacji, z pewnością przyniesie wiele dobrego dla ich przyszłego, życiowego sukcesu. Dlatego też w ramach urodzinowego prezentu, powinniśmy zachęcać pociechy do wrzucania drobnych kwot do skarbonki, a także w późniejszym wieku, możemy stworzyć konto oszczędnościowe, gdzie będziemy wspólnie odkładać kwoty na konkretny cel.

Inni

Empatia i pomoc innym to wartości nie do przecenienia, które warto wpajać od jak najmłodszych lat. Często bowiem to właśnie gesty względem drugiego człowieka dają nam ogromną radość i satysfakcję. Można zachęcić pociechę, aby w ramach urodzinowego prezentu i własnego święta przekazała nieużywane przedmioty i zabawki dla dzieci z pobliskiego domu dziecka, czy pomogła bliskiemu, potrzebującemu członkowi rodziny.

Prezenty to okazja na pokazanie, jak bardzo zależy nam na drugich osobach. Dlatego też warto zadbać o personalizację upominków, nie tylko tych dziecięcych, w czym pomóc może nam firma Serpentine Design Artistic Studio, zajmująca się tworzeniem niepowtarzalnych dekoracji, w tym ręcznie malowanych pościeli, poduszek i tkanin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz