Materiał Partnera

Wyjątkowe dekoracje ze złota

Wyjątkowe dekoracje ze złota

Złoto w postaci cienkich płatków czy w formie rolki wykorzystywane jest najczęściej w zdobnictwie. Wyroby z tego kruszcu są przez wykwalifikowanych specjalistów używane do tworzenia wyjątkowych i nietuzinkowych ozdób na różnego rodzaju elementach. Najczęściej pozłacane są zabytki, ikony czy meble, ale dekoracje z tego kruszcu coraz częściej wykonywane są na wielu innych przedmiotach czy materiałach – jakich dokładnie?

Niepowtarzalne dodatki

Złoto jest niezwykle cennym materiałem, dlatego wykonane z niego ozdoby są zazwyczaj niewielkie, jednak stanowią o wyjątkowości danego przedmiotu. W okresie świątecznym niepowtarzalnego uroku choince dodadzą z pewnością bombki, na których zauważalne będą płatki złota. Ten metal szlachetny występuje też w postaci drobinek – taka forma świetnie sprawdzi się w przypadku naturalnych figurek. Dorodne szyszki przyklejone do drewnianego podestu będą wyglądały niezwykle elegancko, jeśli zostanie na nie naniesione złoto. Musi ono jednak pochodzić ze sprawdzonego źródła – takim jest sklep Edan s.c., w którego bogatej ofercie znaleźć można złoto płatkowe, ale też w postaci pudru czy drobinek. Złocenie dekoracyjne obejmuje jednak nie tylko elementy niewielkich rozmiarów. Nierzadko zdobione są też komplety mebli – ich poszczególne fragmenty z naniesionym złotem wyglądają nietuzinkowo i z pewnością zrobią wrażenie na zaproszonych gościach. Na jakich jeszcze przedmiotach można dostrzec precyzyjnie nałożoną powłokę ze złota?

Piękno i funkcjonalność

Dzięki swojej wytrzymałości i odporności złoto wykorzystywane jest także do zdobienia poszczególnych elementów znajdujących się nie tylko we wnętrzach budynków, ale też tych będących na świeżym powietrzu. Niezwykle atrakcyjny, elegancki i wyrafinowany wygląd bramy uzyskać można poprzez jej kompletne złocenie. Proces ten obejmuje także wykonanie pięknych ram do luster czy obrazów. Naniesienie złota płatkowego na konkretne naczynia, zabytki lub ikony czyni je absolutnie wyjątkowymi oraz znacząco zwiększa ich atrakcyjność. Co ciekawe, złocenie niekoniecznie musi dotyczyć jedynie dekoracji. Nierzadko wykorzystuje się ten kruszec do pokrywania chociażby elektronicznych elementów stykowych, płytek telekomunikacyjnych czy poszczególnych złącz. Szlachetny metal jest więc stosowany w wielu przypadkach, a jego właściwości sprawiają, że łączy on w sobie piękno i funkcjonalność. Warto jednak zadbać o to, by do zdobnictwa wybrać złoto ze sprawdzonego źródła – jedynie renomowane sklepy z materiałami pozłotniczymi są w stanie zapewnić ten metal szlachetny w wielu różnych formach przeznaczonych do wykonywania niepowtarzalnych ozdób i nie tylko.

Opracowanie:
Kraków, Szlak 8
tel. 12 632 69 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz